recenze

Champions Online - hrdina na každém kroku

Champions Online - hrdina na každém kroku

Spider-man, Batman, Hulk a všichni další hrdinové se můžou jít zahrabat, protože na scénu přicházíte vy. Vytvořte si vlastního superhrdinu, potírejte zlo, získávejte parádní superhrdinské vlastnosti a… buďte zkrátka super v každém ohledu.


PostavaObvykle tvorbu postav moc neřeším, ale v případě Champions Online jsem byl fascinován. Výběr možností je obrovský a určitě je škoda to odfláknout a nevyzkoušet všechny kousky. Takže to máme helmu, rukavice, masku, pláštěnku, dokonce parohy a nespočet dalších blbůstek, které můžete vaší postavě dát. Do této sféry patří i proporce částí těla, barvy kostýmu, takže už před samotnou hrou se dá neskutečným způsobem vyřádit. Poté, co jsem stvořil nějakého hybrida mezi Supermanem a Spider-manem, vrhnul jsem se do akce.Začátek s tutoriálem?Tutorialy nemusí být jen spousta žvanění a zdržování od hlavního hraní. V tomto případě je to strhující a zábavný úvod, který do značné míry ukazuje, co se bude dít ve věcech příštích. Zde se jedná hlavně o plnění questů, ale už zde zažijete vzrušující okamžiky při obraně před invazí emzáků a následného boje s bossem. Na pouhý tutoriál jsem se skvěle bavil. Poté už ale Millenium City čeká na vaši pomocnou ruku.

Millennium City by bylo pohodové městečko k životu, kdyby jej ovšem neterorizoval Dr. Destroyer. Vy do příběhu vstupujete jako pomocná ruka hlavního ochránce města Defendera (jaká to příhodná a inovativní jména hlavních postav). A co se po vás bude chtít? Jednoduše by se dalo říct, buďte co nejvíce super. Masivní možnosti vám k tomu dávají neuvěřitelně široké pole působnosti.Porozhlédneme se po městěZákladní orientaci si přenesete z úvodu i do hlavní části hry. Na mapce máte všechno potřebné. Otazníky a vykřičníky značící questy, zelená a jiná kolečka značící další aktivní oblast, respektive lokalitu, kde lze splnit nějaký aktuální úkol. Do toho všeho je tu plno informativních panelů.Z ikonek je zajímavá možnost editace vašeho hrdiny. Můžete si ho znova předělat, uložit a kostým a postavu zcela změnit.Za zmínku stojí vývoj. Hned na začátku si můžete zvolit, kterou stránku vaší osobnosti budete rozvíjet a na co se budete specializovat.

Mise, questy, zkušenosti a všelijaká výbavičkaCelkem přirozeně budete plnit hromadu questů. Nenásilným způsobem si nabere pořádnou nálož úkolů a libovolně je plníte. Nedá se říct, že by jejich náplň byla nějak extra inovativní, ale ke klasickému „dojdi tam a tam a pomlať tolik a tolik“ se přidávají i „časovky“. Plnění úkolů na čas, bitvy proti nepřátelům a to všechno pod záštitou konání dobra (ano, dojde i na zvedání masivních balvanů a osvobozování lidiček).Snad jen možná trochu divně působí to, že na jednom místě najdete „lední démony“ a vedle nich „lední zombíky“, vlci zase umí poměrně slušně (jako by měli nějakou super vlastnost) skákat do výšky.Odměny jsou standardní – peníze a zkušenosti. Peníze slouží k nákupům všeho druhu, zkušenosti zvyšují váš level a vy jste tak zase o kousek více suprový :-).

Ze zničených nepřátel se čas od času dočkáte užitečné věcičky, navíc také na mapce se vám ukážou zajímavé objekty, které můžete sebrat. Používat věci z inventáře lze asi nejsnáze pravým tlačítkem a potvrzením. Nemusíte tak zkoumat, kam který předmět patří.Superhrdina a jeho schopnostiPři výběru postavy jste určili základní charakteristiky (například jestli budete bojovat zblízka brutální silou nebo pěkně zdálky). Osobně jsem zvolil způsob boje na dálku, kdy si protivníka zaměřím, naláduju do něho úvodní maximální šlehu a pak ho dodělám. Specifický systém boje si osvojíte už v tutorialu. To ovšem není všechno. Za speciální získané (koupené) body budete rozvíjet spoustu věcí. Jednak dovednosti dle zvoleného talentu, jednak schopnosti jako je let, akrobacie, „rychloběh“. Malá poznámka: schopnost letu neznamená, že na vás nikdo nemůže (viz extrémně vysoko skákající vlci), navíc je vyzkoušeno, že deaktivujete-li let během samotného letu a spadnete, dost se přizabijete (jedna z prvních věcí, které jsem vyzkoušel :-)).

A co bude dál?Téměř jsme se nikam nedostali. Questy a blbnutí s létáním je zábava na dost dlouho dobu, což uvidíte sami. Dále jsou tu přístupné všelijaké tréninky, jejichž požadavky si můžete nastavit, chat, souboje jeden na jednoho, spojování do skupin a společné boje, což jsou úplně běžné věci. Ale znova opakuji, přes kopu možností, které vám budou nabídnuty, se k těmto obvyklým věcem dostanete buď náhodou, nebo po delší době hraní, protože zkrátka nebudete mít čas.ArénaVýrazným prvkem jsou bojové arény. V nich se střetáváte s ostatními hráči. Duel jeden proti jednomu je proti této řežbě jako vyjížďka ve dvou na gondole. Střely a údery sviští kolem a než si na to tempo zvyknete, budete po několikáté mrtví. O něco hratelnější na začátek je „zombíkovský režim“, kde s ostatními uživateli v aréně soupeříte o to, kdo zůstane nejdéle naživu proti nekončícím hordám zombíků. Jakmile dostanou i vás, stává se z vás jeden z nich a snažíte se zničit ostatní, aby neměli tak dlouhý survival time – jednoduché a zábavné.

NavigaceUvítal bych nějaký jednodušší systém navigování. Ono sice máte k dispozici celou mapu, také mise máte umístěné v pravé části obrazovky a kliknutím na ně se vám na mapce ukáže poloha plnění (pokud jste ve správné oblasti). Ale dá se pracovat s tím, že potřebné místo si označíte a na „kompasu“ pak sledujete červený křížek, který by měl být neustále uprostřed. Není problém mapu přiblížit nebo oddálit dle potřeby, nicméně už jsem se setkal s lepší navigací.ZávěremZjednodušeně bych řekl, je toho moc a je to super! Tuctovější příběh a silácké hlášky mi nevadí, naopak věty typu „prohrajeme-li dnešní bitvu, pak prohraje i celé lidstvo“ dávají hře určitý šmrnc, byť jsou poněkud kýčovité. Určitě vyzkoušejte.

Grafika hry samozřejmě v komiksovém stylu. Jediným negativním aspektem je docela velká užvaněnost obsahů, budete muset hodně číst, což vyžaduje jistou dávku trpělivosti. Je to ovšem daň za celkovou rozsáhlost tohoto světa.Ve hře je povícero pozic zobrazení postavy, který nastavíte otáčením kolečka myši. Drobnou nevýhodou je, že pohled se změní při přechodu do nové lokace přes loading obrazovku.Tak ještě jednou. Je to super, je to masivní, je to váš svět superhrdiny.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 5 =


galerie

Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku Champions Online - hrdina na každém kroku

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

Zdravím, můžete mi prosím poradit? Hraji už nějakou dobu Candy Crush Sodu přes Facebook. Před několika dny se mi stalo, že se mi hra normáln...
18.09.2019 v 20:27:24

ahoj
15.09.2019 v 06:21:52

Gratulace (-:
09.09.2019 v 13:18:42

Gratuluji (-:
09.09.2019 v 13:17:48

Gratulka (-:
09.09.2019 v 13:16:59

Gratulace vítězům (-:
09.09.2019 v 13:16:31

Sponzoři ligy

inzerce