recenze

Family Farm

Family Farm

Family Farm se snaží jít ve stopách úspěšných farmářských simulátorů. Takže nakupte zvířata, semínka, roztočte mlýn a produkujte rozmanité množství potravin, které následně budete prodávat, abyste si nakonec vytvořili parádní a rozsáhlou farmu.
Vy ještě nemáte na Facebooku vlastní farmu? Nevadí, můžete to napravit a nemusíte se vrhat hned na poněkud přeplácaný FarmVille. Žánr farmářských her je dost bohatý, a pokud nejste právě hardcore pařani na sázení rajčat a kukuřice, ale toužíte tento styl zkusit, můžete do něho pohodlně vplout třeba i tímto titulem.
Začínáte s prázdným pláckem a jednou kravkou. Tu je potřeba živit, a tak začínáte stavět záhony a na nich pěstovat jetel. Tímto krokem se rozehrává kolotoč potravinářské produkce. Takřka všechno, co zasejete a posléze sklidíte, se dále zpracovává v daných strojích a vy za konečný produkt dostanete více peněz. Takže například z již zmíněného jetele nakrmíte krávu, kráva vám dá mléko a z mléka uděláte sýr. Další mašiny na výrobu na sebe nenechají dlouho čekat, a tak budete produkovat med, víno, mouku, vajíčka nebo ovocné džusy.
S tím se ale pojí jedna nepěkná věc – na stavbu některých budov na zpracování surovin potřebujete součástky od přátel. Další nevýhodou jsou poměrně dlouhé čekací doby i při pěstování základních plodin.
Za to všechno získáváte zkušenosti a s dalším levelem odemykáte nové věci na pěstování, dekorativní prvky a přístrojky. Kam to všechno postavit je ale další zádrhel. Expanze je dražšího zrna a budete muset šetřit.
Herní náplň pěstování velmi sympaticky osvěžují různé questy. Kromě základních jsou ve hře i další eventy, které vám zaberou více času a jsou časově omezené, ale je to o to větší výzva a odměna.
Také je tu pár miniher, které můžete vyzkoušet a získat něco navíc.
Co se týče farmaření, tak lze použít i všelijaké fertilizéry a konve na urychlení růstu, nicméně pak už si je musíte dokupovat za speciální měnu, tedy za reálné peníze, což si myslím v tomto případě rozhodně není potřeba.

Upřímně řečeno, FarmVille to není. To může být ale také dobře. Nejste zbytečně přehlcováni množstvím produktů a možností. Zde si jedete dle vlastního tempa, neubírá se vám žádná energie a užíváte si úkoly a grafickou stránku. Škoda těch delších čekacích dob.

hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =

Laugher

Laugher | 27.07.17 v 22:48

Family Farm

Petosko

Petosko | 18.02.16 v 18:52

farma to se dá hrát


galerie

Family Farm Family Farm Family Farm Family Farm Family Farm Family Farm Family Farm