recenze

Wilkanoid

Wilkanoid

Představujeme vám velmi zdařilý arkanoid. Legendární arkádka v hlavní roli s kuličkou dostává další pokračování a nyní opravdu povedené! Vše dokresluje jen hezká grafika a zajímavé motivy sestřelovaných kostiček!
Další pokus z řady arkanoidních her, ovšem tentokrát si myslím, že to stojí za to. Ačkoli je hra již poměrně stará, myslím, že to rozhodně není nějaká tragicky vypadající vykopávka. A pokud je někdo navíc hračička a potrpí si na všechny možné grafické efekty, složité struktury a hledá pár originálních zpestření arkanoida, musí tuto hru aspoň vyzkoušet. Ačkoli je tato verze zřejmě shareware, nabízí 2 kompletní mise (celkem jsou 3) a nějaké úrovně navíc. Chybí zde jen jediná - Magický svět. Ačkoli je zde také dost věcí, které už jaksi hra pouze přebírá od starších bratříčků, celkově vzato bych Wilkanoid považoval za zdařilý pokus naklonovat novou verzi arkanoidu.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =

Sue Hank | 04.02.23 v 03:11

Losing all my money on a fake investment scam has been a nightmare for me and my family until I got in touch with Spyweb Cyber. A few months back, I was one of the many victims who lost everything to a fake BTC and crypto exchange investment platform and I was depressed for weeks until my neighbor told me about Spyweb Cyber, a cryptocurrency recovery company, that helps scam victims recover their money. I thought that was impossible but after giving it a second thought, I got in touch with Spyweb and after providing all the information they needed, my money was recovered from these scammers. I’m super grateful to Spyweb and I wish to put this out there to every victim of an online scam, you can recover whatever amount you lost if you get in touch with Spyweb Cyber Security Services. Here is their contact information (spyweb@cyberdude.com) (contact@spyweb.tech)

Annette Mylan | 01.02.23 v 16:14

I am very happy, I am here to share my testimonies with the general public about what this man called Dr Adodo has just done for me , this man has just brought back my lost Ex husband to me with his great spell, i was married to this man called Steven we were together for a long time and we loved our self's but when i was unable to give he a child for 2 years he left me and told me he can't continue anymore then i was now looking for ways to get him back until a friend of mine told me about this man and gave his contact email (dradodojattotemple@yahoo.com) then you won't believe this when i contacted this man on my problems he prepared this spell cast and bring my lost husband back, and after a month i miss my month and go for a test and the result stated am pregnant am happy today am a mother of a baby girl, thank you once again the great Dr Adodo for what you have done for me, if you are out there passing through this same kind of problems you can contact he today on his mail ( dradodojattotemple@yahoo.com) on his Whatspp +18144484537 and he will also help you as well

k | 28.02.06 v 14:45

nove planety k wilkanoidu


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce