recenze

Drakensang

Drakensang

Vítej, hrdino! Vstup spolu s námi do kouzelného světa MMORPG Drakensang. Pojďte si v recenzi počíst, co všechno tenhle rozsáhlý fantasy svět přináší.
Dobrých free to play RPG je snad ještě méně než šafránu. I proto vždy zbystříme, když se na tomto poli urodí něco nového. Tentokrát je tím titul jménem Drakensang s přídomkem Online od poměrně nově vzniklého studia Bigpoint. Ten nás zavede do propracovaného fantasy světa, jenž se ocitá v ohrožení. Zemi totiž začal ohrožovat prastarý drak, který si svoji zlost rozhodně nedá rozmluvit. Spolu s ním se z pekelným bran přihrnulo stádo monster, které taktéž rozhodně nevypadají přátelsky. Osud vaší rodné země je tedy plně ve vašich rukou. Vy si jen musíte vybrat správný charakter a vtrhnout do země Drakensangu.

Na výběr máte mezi mágem, rytířem, rangerem a paromechanikusem. První dva zmiňovaní jsou víceméně jasní. Zatímco mágové vládnou magií a dovedou se naučit leckdy děsivá a silná kouzla, rytíři se ohání svým mečem a štítem, spoléhajíce se především na svou hrubou sílu. Ranger ovšem není natolik klasickou postavou, která by se v RPG hrách vyskytovala běžně. V případě Drakensangu se jedná o jakési lesní druidy, jenž vládnou lukem a toulcem plným šípů. Další nepříliš známou postavou je paromechanikus. Zde se jedná o trpaslíka vynálezce, který po nepřátelských potvorách střílí z palebné zbraně a dovede stavět rozličné přístroje.

Jakmile se dostanete přes výběr postavy, téměř okamžitě se vám otevře celý obrovský svět tohoto MMORPG. A to vězte, že k objevování je toho zde opravdu hodně! Pokud se Drakensang dá k nějaké hře připodobnit, je to především hra Diablo, z níž si toho Drakensang propůjčuje opravdu hodně. Není to ovšem úplně na škodu, protože i přesto přináší hodně svého. Úkolů je zde opravdu dost, stejně jako monster a předmětů, které z příšer padají. Pakliže jste fanoušky tohoto žánru, v tomto RPG dovedete uvíznout klidně desítky hodin a stále toho bude málo.

Drakensang krom příběhového módu nabízí i souboje mezi hráči v arénách, což jen prodlouží celkovou hrací dobu, která je již teď téměř nekonečná. Přičtěte si k tomu velice pěkné audiovizuální zpracování a vyjde vám, že Drakensang je opravdu velice dobrým MMORPG, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Snad jen škoda mikrotransakcí, které vás po čase donutí do hry investovat i reálné peníze. Ale to je již klasická daň za žánr free to play. Rozhodně si však tenhle výlet do neprobádaného fantasy světa nenechte ujít!


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 2 =

1Laugher

1Laugher | 04.04.18 v 21:50

Zábavná

1Laugher

1Laugher | 23.01.18 v 16:13

Velice dobrodružná a akční

Honza56400

Honza56400 | 06.02.16 v 11:10

Nekonečná není když zabiješ balora tak jsi jak kdyby kampaň jinak je to luksusní hra v tom se shodnem co?

Laugher

Laugher | 02.09.15 v 02:55

Dobrých free to play RPG je snad ještě méně než šafránu

Laugher

Laugher | 29.07.15 v 19:03

Spoustu zábavy

hajzlos

hajzlos | 14.07.15 v 04:54

hooodně velký svět

kokosmen265

kokosmen265 | 28.01.15 v 04:13

Obdivuhodná hra

NADĚJE

NADĚJE | 31.12.14 v 08:29

ničit a plenit

DoDoTom68

DoDoTom68 | 01.06.14 v 20:25

pekná hra , ale je to nekonečná hra©


galerie

Drakensang Drakensang Drakensang Drakensang Drakensang

naše databáze obsahuje: 26 946 her

Sponzoři ligy

inzerce