recenze

Atomic

Atomic

Že už jste dávno zapomněli co je to hratelnost logických her? Atomic, perfektní nástupce legendárních Blocků vám to připomene. Stáhněte si tuhle myslitelskou pařbičku a nebudu litovat…
Vzpomínáte na Blocks, hru, kde jste museli posouvat pomocí miniaturního panáčka bedny bludištěm na předem určená místa? Už tehdy, když se objevila s Windows 3.1 se dlouho řadila mezi nejprostší a přesto nejlepší logické hry.

Dnes byla štafeta konečně předána a Atomic je víc než dobrý následník. Princip hry je takřka stejný - i když v novém podání originálnější, těžší a přímo pekelně hratelný. Atomic se odehrává v nevelkém bludišti, viděném shora a vaším úkolem je přesouvat předměty do vytvoření určitého obrazce. Tentokrát se ale nejedná o bedny, nýbrž o atomy a vytvořená seskupení nejsou nic jiného než molekuly určených chemických sloučenin. Skoro věda. že…Hned v prvním levelu máte k dispozici červenou kuličku kyslíku a dva modré balónky vodíku, s nimiž se pokoušíte přesouváním bludištěm vytvořit molekulu vody (H2O). Ovládání je dětsky triviální, kliknutím myši vyberete atom a šipkami určíte směr jeho pohybu. Hra se hned na první pohled řadí mezi „přísně“ logické, což značí už portrét samotného Einsteina v intru. S postupem do dalších kol se obtížnost samozřejmě zvyšuje, pro někoho až příliš rapidně.

Vytvořit zmíněnou vodu, či methan ještě není problém, ale například kyselina fosforečná bude dělat nesnáze i otřelým chemikům. Napětí a akčnost hry ještě zvyšuje časový limit na každý level. Atomic je velmi povedená logická hra, se vším, co by měla mít. Nevěříte? Vyzkoušejte, uvidíte sami.

stáhnout hru
Wellard

autor
/ Wellard

Skóre

95 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 5 =


galerie