recenze

The Hitchhikers Guide to the Galaxy Remake

The Hitchhikers Guide to the Galaxy Remake

Don´t panic – základní poučka ve vašem novém průvodci. A není to ledajaký lokální průvodce po památkách a restauračních zařízeních, ale rovnou po celé galaxii. Znáte film nebo knihu a máte rádi adventury? Pak se vám v tento okamžik všechno krásně skloubilo do dnešní hry.
Prožijte osudy sympatického pozemšťana Arthura Denta, který si stopne vesmírnou loď těsně předtím, než je Země zničena.

Vstupujete do hry velice záhy a budete si moci vybrat, zda se s horu budete potýkat se všemi nebezpečími na vlastní pěst, nebo přijmete pomocnou ručku a komentáře. Je to jakási volba obtížnosti, ale v žádném případě to neznamená, že byste několikrát znenadání nezemřeli.
Protože se žánrově jedná o adventuru, budete chodit po rozmanitých lokacích, hledat zde předměty, mluvit s ostatními postavami a všemožnými způsoby zkoumat různé objekty jak v okolním prostředí, tak ve vašich kapsách. A právě tato oblast je velice důležitá. Mnohdy se totiž právě zde skrývá vodítko k dalšímu postupu. Funguje to tak, že každá věc v inventáři má specifické akce, které s ní můžete dělat. Kabát si můžete obléct, jídlo sníst apod. Mnohokrát znenadání přijdete o život, a tak určitě oceníte možnost autosave, která vás vrátí zpravidla těsně před inkriminovaný okamžik, v němž jste udělali chybu.

Jste-li fanoušci jakékoli verze tohoto díla, určitě vyzkoušejte. Nápovědu v případě „zákysu“ nejspíše hledejte ve filmu samotném. Hezkou zábavu.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =


galerie

The Hitchhikers Guide to the Galaxy Remake The Hitchhikers Guide to the Galaxy Remake The Hitchhikers Guide to the Galaxy Remake The Hitchhikers Guide to the Galaxy Remake