recenze

ŘÍMSKÉ IMPÉRIUM – změňte historii starověku

ŘÍMSKÉ IMPÉRIUM – změňte historii starověku

Odhalte dávná tajemství starověkého Říma, kde spolu svádějí boj o moc nejen Římané, ale i Egypťané, Řekové, Germáni, Peršané a další národy, jež by pod svým velením nejraději ovládli celou oblast. Na kterou stranu se přidáte? Připojíte se k početným jednotkám Řeků, Keltů nebo Kartaginců? Dokážete vyvést zpustošenou zemi z věčných svárů o moc?


Již ze začátku jste postaveni před nelehký úkol, jenž spočívá ve výběru svého budoucího národa. Vůbec se nemusíte ohlížet na zastoupení jednotlivých hráčů, jelikož zde na počtu jednotek příliš nezáleží.Jakmile se konečně rozhodnete, smíte pohledět zpět do dějin a možná je trochu i pozměnit. Po přihlášení na vás sice vyskočí poněkud dlouhá tabulka, avšak naleznete zde veškeré potřebné informace. Dozvíte se o spřátelených aliancích, své hodnosti, která je zpočátku samozřejmě na nižší úrovni. Také si uděláte obrázek o své přidělené provincii, síle pěchoty a flotily.Žádnou flotilu jste si sice ještě nevybudovali, avšak stačí jen přiložit ruku k dílu a zanedlouho nezůstanete jen u základní obrany.Aby se vaši obyvatelé postavili svým nepřátelům, musíte se o ně trochu starat, a tak by neměly sýpky zůstat prázdné, jelikož je třeba se postarat o slušné zásoby. Zavlažujte pole, abyste se co nevidět dočkali pořádné úrody, jež zasytí nejen obyvatele města, ale i hospodářská zvířata.Obyvatelé provincie platí daně v pravidelných intervalech, jenže ty by neměly zůstat vašim jediným příjmem, protože by nepokryly náklady na pořizování vojska a stavbu kasáren a flotily.

Jednotlivé kandidáty na obránce městečka vybíráte z obrovského počtu kandidátů, jež naleznete v kolonce Armáda. Zde si, podle vlastního uvážení, naverbujete potřebné složky pozemní armády. Jednotliví válečníci se seskupují do tří hlavních skupin, které zahrnují udatné legionáře, kteří vynikají v bleskurychlém útoku na okolní vesnice či města, po hraničáře, kteří kontrolují celou oblast a čekají skryti na nepřátelský vpád Egypťanů, Řeků a jiných soupeřů o nadvládu nad celou oblastí.Pokud si přejete založit své vlastní město, jednoduše si jej pojmenujte a zvolte specializaci jako je výroba lodí, chov koní či jídlo. Brzdí vás pouze jediný fakt – dostatek financí. K vybudování města totiž potřebujete nejméně tisíc mincí. Nevěšte hlavu, do začátku dostanete víc než tři čtvrtiny této částky a o zbytek se již postaráte sami.Aby ve městě také nenastalo bezvládí, potřebujete si zvolit samosprávu, která zajistí rovnoprávnost a demokracii. Jenže nelze ji ihned vybírat, jelikož k tomu potřebujete malinko dospět. Proto musíte posečkat celé tři dny, než dozraje váš úsudek.Patříte-li mezi rozené výzkumníky, připojte se k několika zajímavým projektům, které vám přinesou cenné zkušenosti. Nezapomeňte si s sebou přinést nemalý obnos a začněte bádat.

Pokud si potřebujeme zjistit pár údajů o celé provincii, neleňte a nakoukněte do této zajímavé kolonky, kde naleznete důležité informace o pohybu vašich jednotek, počtu vyhraných bitev, síle jednotky, vašem hlavním městě nebo třeba o diplomatických vztazích s ostatními národy.Přihlaste se na http://www.rimske-imperium.sk a začnete psát novou historii. Přetvořte celou oblast k obrazu svému, posilujte jednotky, vybudujte mocné flotily a začněte podnikat vpády do cizích mocností. Vyčkejte tři dny, které potřebujete na vylepšení svých schopností, a pak vás již nic nezastaví!Hra působí poněkud statickým dojmem a již na začátku vás možná zarazí neuvěřitelná peripetie při zakládání uživatelského účtu. Další nevýhoda spočívá v neúplné svobodě při vybírání některých národů, jelikož k mnohým se přidat nemůžete. Taktéž je docela na obtíž fakt, že se nemůžete účastnit žádného útoku do uplynutí tří dnů.

Na druhou stranu je webovka docela povedená a potom, co překonáte úvodní nepříjemnosti, i celkem chytlavá.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 2 =


galerie

ŘÍMSKÉ IMPÉRIUM – změňte historii starověku ŘÍMSKÉ IMPÉRIUM – změňte historii starověku ŘÍMSKÉ IMPÉRIUM – změňte historii starověku ŘÍMSKÉ IMPÉRIUM – změňte historii starověku ŘÍMSKÉ IMPÉRIUM – změňte historii starověku