recenze

Číňan

Číňan

Jedná se o jakousi obchodní textovou strategickou hru, v níž se vžijete do role čínského obchodníka, který pracuje pro nějakého evropského boháče. Ten vám zajistil cestu do Asie, dal vám 5000$ a váš úkol je prostý, vydělávat peníze tak, aby jste se mohli vykoupit ze služeb výše zmíněného Evropana.
Můžete cestovat svou lodí a ve městech můžete buď nakupovat nebo prodávat zboží, což vám umožňuje vydělávat peníze, protože jak je známo - dá se levně nakoupit a lze také cokoliv, jste-li šikovní, draze prodat a rozdíl mezi tím, je váš zisk.
V každém z měst můžete navštívit lichváře a půjčit si od něj peníze, můžete také úložit peníze do banky - z čehož vám plynou úroky. Jsou tu i různá nebezpečí, například při vašich cestách vás mohou na moři přepadnout piráti nebo bouřka. A je tu i řada dalších překvapení a možností. Stačí se do toho pustit.
Hra běží v textovém režimu MS-Dosu a pokud ji spustíte v okně OS Windows, tak nemá problém. Dokonce zde funguje správně i diakritika. Navíc můžete ukládat a nahrávat pozice ve hře, je tu legenda, návod ke hře, tabulka nejlepších hráčů. Celá hra používá příjemný herní interface a tak jednotlivé své volby vybíráte pomocí šipek v menu. Je to celkem dost zábavné a proto ji doporučuji všem fandům podobných her k vyzkoušení.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =

Kalousek100

Kalousek100 | 12.05.20 v 01:39

Nejde stáhnout - Stránka nenalezena

Sůvička

Sůvička | 02.10.16 v 00:44

Dobrá hra.

psaa16

psaa16 | 09.06.16 v 17:10

nejde a stejnak čínanem byti nechci! ale dekuju

majki19

majki19 | 09.02.16 v 15:36

hra sa neda stále stiahnut :(

Nikegwan

Nikegwan | 09.06.12 v 19:40

Nejde mi to stáhnout. Píše to: 404. Požadovaná stránka není dostupná. Nemůžete tu hru dát na uloz.to?


galerie

Číňan Číňan Číňan Číňan Číňan