recenze

Atic Atac Remake

Atic Atac Remake

"Klasikáá"! Možná si ťukáte na čelo při mých citoslovečných úletech předchozího typu, ale když já na téhle hře s názvem Atic Atac vyrůstal! Jó, rok 1987, já a mé ZX Spectrum, to byly časy! A dnes tu máme mňam remake této rychlé akční gamesky…
Já nostalgik! Já hlava stará nenapravitelná! Mnozí z vás mne jistě za hodnocení Atic Atac virtuálně ukamenují, ale to je tak jediné, co s tím můžete udělat.

Jako svižný mladík s hustou kšticí jsem léta páně (tuším) 1987 nahrával ze svého prastarého kazetového magnetofonu Panasonic do svého ZX Spectra 48kB neznámou hru od firmy Ultimate s názvem Atic Atac (samozřejmě pirátskou kopii, já hambář…). Zhruba po pěti minutách rozkošného kvílení doprovázeného modro-červeným pruhováním na barevném televizoru Tesla 110 (uhlopříčka 62 cm, výkřik tehdejší socialistické TV techniky) se ozvalo „cvak“, kazeta se zastavila a assembler ZX Spectra počal pracovat. I zjevila se mi hra, která poté příštích několik týdnů okupovala mou mysl i rodinnou televizi (a to že maminka zuřila!) Ve 2D pohledu „shora“ ovládáme malého rytíře, který se ocitl v hradu plném příšer, tajemných pergamenů a tisíců dveří. Snažíme se pozabíjet vše, co se hýbe, snažíme se posbírat pohozené věci a hlavně musíme přežít a projít co nejvíce místností. Kouzlo hry spočívá ve dvou věcech – množství místností a brutálně rychlá akce. Dnešní remake se v lepší grafice snaží o totéž. A podle mého názoru se to povedlo!

Kamenovači nechť si schovají své virtuální kameny a ať si raději Atic Atac Remake zahrají! :-)

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 1 =

Etiäinen | 03.03.07 v 00:08

Na originali (Didaktiku) sa mi ju prejst nepodarilo, ale na emulatori a remake uz hej :D ale je skvele spraveny

Ubi | 16.06.06 v 14:35

Mooc pěkná hra. Ještě si pamatuju jak jsem to hrával na svým ZX Spectrum +


galerie

Atic Atac Remake Atic Atac Remake Atic Atac Remake Atic Atac Remake Atic Atac Remake