recenze

World Golf Tour

World Golf Tour

Kdo někdy v životě držel golfovou hůl, jistě mi dá zapravdu, že není tak jednoduché trefit se do jamky, jak to na první pohled vypadá. Tím hůře, jste-li ve virtuálním světě. Chcete-li si vyzkoušet svůj odhad, výborně se pobavit, poznat nové lidi a sbírat zkušenosti, World Golf Tour je tu jenom pro vás.


Úvodní slova a registraceWorld Golf Tour je freewarová hra, kterou mohou hrát lidi po celém světě. Abyste se však mohli stát členy široké komunity golfových milovníků, je potřeba se zaregistrovat. Jako obvykle po vás autoři chtějí nick, heslo, ale mimoto také datum narození a hlavně emailovou adresu. Ta je velmi důležitá proto, abyste věděli, co se v golfovém světě děje a měli přehled o nových hřištích. Výhodou oproti jiným webovkám je, že nemusíte čekat na autorizaci účtu. Hra vás rovnou přesune do počátečního menu.

TréninkNež se pustíte do samotné hry a hlavně do turnajů, je vhodné hru pořádně natrénovat. Kromě úvodního tutoriálu vám v průběhu celé hry budou k dispozici cvičná hřiště, na nichž se dá také výborně vylepšovat vaše hráčská úroveň. Při tréninku budete hrát sami, tudíž se nemusíte bát, že byste se ztrapnili, když netrefíte green ani na desátý pokus.V tréninku zatím budete zkoušet dostat míček aspoň na green, teprve v samotných hrách na různých hřištích budete trefovat jamku.

Předně se podívejte na hrací plochu. V dolní části obrazovky uvidíte různobarevnou lištu. Je rozdělena na dvě poloviny. Najeďte myší na hůl vašeho avatara, kterého jste si předtím vybrali, až uvidíte nápis „SWING“. Nyní stiskněte levé tlačítko a potáhněte. V dolní části obrazovky v levé polovině se linka začne plnit. To značí razanci, s jakou provedete úder. Pak už jen tlačítko myši pustíte a sledujete, jak se plní druhá polovina. Ta má zase dvě části rozdělené tlustou bílou úsečkou. Nejlépe je, pokud plnění zastavíte přesně zde - uprostřed, jelikož je to optimum a míček poletí přímým směrem. Zastavíte-li více vlevo, vychýlí se doleva, pokud vpravo, poletí doprava. Avatar odpálí a hra vám bude počítat, zda jste se dostali na green nebo mimo něj. A pokud nejste na greenu, pak ji bude zajímat, zda jste se ocitli v příkopu, mezi křovím, a nebo nedejbože míček skončil ve vodě.Za každou jamku – rozumějme zde kolo (protože zde se trefujeme jenom do greenu) - se vám počítají body. Ty jsou důležité právě ve vašem levelovém růstu, a tak je nejvhodnější, pokud je úderů co možná nejméně.

Jak zasáhnout jamkuMáme natrénováno a nyní se přesuneme k nejtěžší části hry. Jamka je to nejhorší, co se snažíte trefit, proto se obrňte velkou dávnou trpělivosti. Protože zde nestojíte na hřišti vy, ale váš avatar a nemáte ponětí o tom, jak to na povrchu vypadá – zda se hodně svažuje, nevidíte nerovnosti atd., snažili se vám autoři zjednodušit práci pomocí černých, červených a modrých linek, které se na green rozprostřou. Budou vám ukazovat, kam povrch směřuje a kam vám bude míček zanášet. Proto je zde možné na rozdíl od trefování greenu, nastavit směr, jakým chcete, aby míček letěl. Opět zde platí optimální bílá úsečka, ale záleží tu i na vašem odhadu. Je důležité sledovat, jaký typ hole máte a jak daleko jste s ní schopni dostřelit.

Hra jednoho hráče na hřištiChcete-li hrát sami, pak je téměř všechno stejné jako při tréninku s tím rozdílem, že zde trefujete i jamky. Předtím, než pozice naběhne, uvidíte, kde se nachází váš avatar a kde je jamka. To vám může pomoci odhadnout, kolik úderů nejspíše budete potřebovat. Zpravidla nelze jamku zasáhnout na první úder, protože hřiště má tendenci se různě klikatit. Při každé hře je devět jamek, jež musíte zasáhnout a po každé jednotlivé hře uvidíte stav bodů. Výhodou je, že pokud se vám z nějakého důvodu na daném hřišti nedařilo, je možno si na něm zahrát opakovaně, a to hned po skončení první hry.

TurnajNejzábavnější však podle mého názoru jsou turnaje, kde si můžete s ostatními hráči vyměňovat důležité informace, seznámit se a probudit v sobě sportovního a hlavně soutěživého ducha. Jakmile si zvolíte turnaj, hra vám sama vybere možné hráče a zde záleží na nich, zda do hry vstoupí, anebo odejdou.V průběhu hry se budou jednotliví hráči střídat. Pořadí záleží na počtu bodů. Nejlepší hráči mají privilegium hrát v daném kole jako první. Asi je samozřejmé, že se zde nebudeme snažit dostat míček do jamky, ale pouze na green. Počítá se však i vzdálenost od jamky. Tedy hráč s nejmenší vzdáleností dané kolo vyhrává. Opět po každém kole uvidíte stav.Hra sama na konci vyhodnotí, kdo byl nejlepší, kdo druhý nejlepší atd. V průběhu si můžete své soupeře přidávat jako přátelé, což je výhoda, jestliže jste si nějakého oblíbili a rádi byste s ním ještě někdy změřili síly.

Slovo závěremWorld Golf Tour považuji za jednu z nejlepších webových her s prvotřídní grafikou, naprosto reálným vykreslením přírody a prostředí, úžasnou dynamikou a velkými možnostmi. Jde o virtuální svět, kde vám hodiny budou připadat jako minuty. Najdete tady learningová videa, tutoriály dokonce i obchod. Kromě toho je samozřejmé ozvučení. Za nedostatek lze však považovat fakt, že v průběhu načítání jakékoliv části hry, se pravidelně objevují reklamy na nejrůznější výrobky a služby. Velké plus spatřuji v tom, že v případě, že vám spadne v jakýkoliv okamžik internetové připojení, je možno po novém zprovoznění pokračovat tam, kde jste skončili.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 2 =


galerie

World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour World Golf Tour

naše databáze obsahuje: 26 946 her

Sponzoři ligy

inzerce