recenze

Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova

Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova

Od kratochvíle v kdejakém zaplivaném baru až po soutěž na té nejvyšší možné úrovni. Takový je svět, kde vládne tágo a několik barevných koulí. Zapojte se do tohoto prostředí také vy a ukažte živým hráčům, kdo je tady eso na ty nejtěžší šťouchy.


Přirozeně se nejprve musíte registrovat, jinak si po síti ani neškrtnete, takže zde vyřešíte všechny úvodní záležitosti. Věřím, že už tušíte, že si budete muset nachystat e-mail, heslo, jméno – nic zvláštního u tohoto typu her. Poté si můžete stáhnout klienta, nainstalovat a aktivovat váš účet. Z launcheru se pak přihlásíte mezi ostatní.Ať už ve skutečnosti ovládáte tágo jakkoli mistrně, tady vám to moc nepomůže. Základy ovládání si pečlivě projděte a i po prvním zvládnutí vás hra nechá ten či onen úder opakovat, dokud si ho nezažijete. No a pak? Pak už to chce jen najít hráče, pošoupat pár koulí, uklidit černou a shrábnout prachy a zkušenosti. Snadné.

Sály se stoly jsou rozděleny dle dosažené úrovně, takže nejprve nejspíš navštívíte nováčky od levelu 1 – 5. Osobně jsem tam mnoho uživatelů nepotkal, respektive pouze dva, kteří hráli spolu. Naštěstí je tu volná místnost, kde jsou všichni bez ohledu na dosaženou úroveň. A zde to tedy opravdu žije. Několik místností rozehraných, další pak čekající na protivníka. Nechce-li se vám hledat a vybírat ze seznamu, můžete se bleskově připojit přes „Quick Join“, což je asi nejrychlejší cesta, jak začít hrát.

Místnost můžete také vytvořit, což znamená, že tu máte všechna práva například také na zvolení typu hry. Při čekání můžete trénovat sami směřování koulí do děr. Moc dlouho se tu ale čekat nemusí.Herních módů je tu povícero a pokud se připojujete přes „rychlé tlačítko“, zkontrolujte si typ hry, který se tu odehrává. Osobně jsem měl nejraději „8 – ball“ mód, který je asi hodně známý – musíte potopit všechny koule vašeho druhu a nakonec černou do předem zvoleného rohu. V této verzi si díru můžete před každým pokusem trefit černou změnit, což rozhodně vítám. Pak je tu o něco rizikovější hra o peníze. V podstatě šťoucháte koule do děr s tím, že za každou umístěnou kouli získáváte peníze z konta toho druhého hráče. Čím lépe si vedete, tím více získáte, takže obecně lze říct, že v tomto módu je možné si parádně vydělat, ale také přijít o pěkný balík. Možná je tedy lepší vydělávat hezky pěkně a pomalu, protože když narazíte na nějaký level 23, buďte si jisti, že to není žádný nazdárek.

Pokud jde o peníze, tak za ty si můžete kupovat další tága, křídu a další věci. Já jsem stále ještě poměrně chudý a na moc jsem se nezmohl, avšak lišta v obchodě je poměrně široká, takže věcí bude ke koupi dost. Navíc je výběr omezen i dosaženým level. Avšak ne všechny objekty jsou stálé. Naopak, nové tágo má jen omezenou „dobu spotřeby“, čili i na toto je třeba si dávat pozor. Celkově z toho vychází závazně jediná věc – hrajte a vyhrávejte.Určitě stojí za zmínku grafika. Z pohledu celého kulečníkového stolu si řeknete, že grafika je v pořádku. Rozhodně si ale vychutnáte i přiblížení koulí při pečlivějším míření. To už na povrchu vidíte i odlesky místnosti (nebo něčeho takového), takže prostě paráda.

Myslím si, že i fyzikální model je dosti přesný, protože mi hra nejde stejně jako ve skutečnosti :-).
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 4 =


galerie

Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova Cue Online - kulečníkovým mistrem z domova