Dnes si po delší době budete mít možnost pořádně potrápit mozkové závity, neboť vám přinášíme hru, která díky své náplni právě tohle dokáže. Kvalitu pak podtrhuje velmi pěkné zpracování a hlavně hratelnost. Více prozradí ale až naše recenze.
Když se řekne logická hra, každému z vás se jistě nějaký ten kousek vybaví a v žádném případě nemusíme pochybovat o tom, že tyto představy budou dosti různorodé. Díky kreativnosti některých týmů si totiž lze pod tímto žánrem představit prakticky cokoliv. Dnes sice o nic tak originálního nepůjde, ale bavit se budete skvěle.
Oč tedy jde? Ve své podstatě pouze o to, přechytračit svého soupeře tak, aby mu nezůstaly žádné objekty, s nimiž by vás mohl jakkoliv ohrozit. Tyto objekty mají velice zajímavou skladbu, protože jsou kulaté a jejich střed tvoří malý trojúhelník. S tímto objektem lze libovolně otáčet a počítat můžete s tím, že z něj bude vyzařovat laserový paprsek. Zasáhnete-li neutrální, barevně neoznačený objekt, pak se zbarví a bude mít vaši barvu. Pokud navíc bude tento trojúhelník nasměrovaný na další objekty, pak se i tyto začnou zbarvovat. Možná vám tento popis přijde nesrozumitelný, ale věřte, že jsem se ho snažil co nejvíce zjednodušit. :) Věřte ale, že jakmile vše okusíte, bude vám vše jasné. Vtip je ale v tom, že s objekty nemůžete točit jak se vám zlíbí. Vše probíhá ve směru hodinových ručiček. Rovněž je myslím důležité zmínit, že hra probíhá na tahy. Jakmile uděláte svůj pohyb, musíte počkat na soupeře, dokud on nevymyslí svůj postup. Pokud budete dostatečně šikovní, může se vám podařit zabrat soupeřovy objekty. V tu ránu počítejte ovšem s velmi razantní změnou poměrů. Vítězí skutečně ten nejrafinovanější. Samotná hra pak končí v případě, kdy se vám podaří protivníka vymazat z hrací plochy.
Výhodou ovšem je, že oponent nemusí být pouze umělá inteligence, ale že lze hrát i proti živému hráči, a to dokonce po internetu, což u Game Maker her nebývá až tak časté. I celkové zpracování je velmi povedené. Nejvíce ze všeho se mi ovšem líbila zvuková stránka, zvláště pak neotřelý protivníkův smích, když na mě chystal smrtící úder. :) Pokud tedy máte rádi logické hry, je pro vás Bacteria 2 jasná volba. Jasně, musíte se ohánět, ale věřte, budete-li se snažit, dostane se vám velmi pěkné odměny v podobě cenného vítězství. Tak vzhůru do toho…
Autor recenze: Radek Tomášek
Vypiš všechny recenze tohoto autora
| Výrobce: | Simon Donkers |
|---|---|
| Hl. jazyk: | ![]() |
| Požadavky: | PII, 32 MB RAM |
| OS: | Windows 9x - Windows XP |
| Statut: | Freeware |
| Staženo: | 912x |
| Multiplayer: | Po internetu, po síti |
| Hodnocení: | 85% |
Vítejte v diskusním fóru. Mluví se zde o hře výše uvedené. Každá hra, kterou si můžete na FreeGame.cz stáhnout má své vlastní fórum, do kterého můžete přidávat své příspěvky. Prosíme, dodržujte jisté zásady slušnosti. Vulgární příspěvky budou vymazány. Nacházíte se na české verzi Freegame, proto je zde povolena pouze čeština.
|
|
24.06.2007 v 12:49:59 mr.cihla napsal: Předmět: Lidicky:) ted sem se k tyhle hre vratil asi po roce, a muzu rict, ze me docela zase chytla. Je sice tezka, ale kdyz se naucite predpovidat, co udela AI, tak to de. Fakt doporucuju...90% |
Copyright © Freegame.cz 2000-2008 | ISSN 1214-7192 | Kontakty, Naše ikonky
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu vydavatele je výslovně zakázáno.