recenze

Hockey Dash - pouliční hokej

Hockey Dash - pouliční hokej

Hokej je fyzicky náročná, kontaktní a rychlá týmová hra. V provedení tohoto online titulu to rozhodně platí. Vítězství nezískáte jen tak, na nějaké to zákeřné šťouchnutí hokejkou zezadu se nehledí a gól můžete dostat už za pouhých sedm vteřin po vhazování. Jak se tato hra hraje a měli byste si na něco dát pozor?


Než si sami ověříte, jaké to je hákovat a střílet góly z maximálního nápřahu, musíte se registrovat na oficiální stránce hry, aby vám bylo umožněno stáhnout klienta. Po jeho stažení a nainstalování máte k dispozici launcher výrobce, z něhož lze vybírat i ostatní hry z této zábavné herní zóny. Tentokrát si však klikněte na záložku Hockey Dash a vstupte do hry.Přivítá vás solidní komiksová grafika a tvorba charakteru. Pohlaví, jméno a pozice jsou asi ze začátku nejdůležitější. Rozmanité hadříky si pořídíte později za peníze. Teď je na řadě tutoriál.

Bez základního ovládání se neobejdete a v tomto případě jste za úspěšné splnění odměněni i nějakým tím zlatem, což představuje tamní měnu na všechno vybavení. Také si můžete zkusit plnit mise v určitých hokejových dovednostech, ale osobně jsem z toho moc „vodvařenej“ nebyl. Těšil jsem se na pořádný mač a nutno podotknout, že jsem se těšil trochu zbytečně…V sekci Match Mode jsem v domnění, že se jedná o takzvanou MMO hru čekal kilometr dlouhý User list s hráči dychtící po mé přítomnosti a potencionální prohře se mnou. Mňo, lehce vedle. Jistě, máte tu seznam místností, které nejsou omezeny dosaženým levelem, ale nikdo moc v nich není! Slůvko „Massive“ tak v této chvíli ztratilo svůj význam. Nicméně jsem se nedal zastrašit a poslal jsem pozvánku jednomu z uživatelů. Ten ji akceptoval a šli jsme hrát. V té době jsem měl již za sebou několik her proti AI a byl jsem spokojen s hratelností, náročností a vůbec ony zápasy mě bavili, přestože tu jsou pouze tři týmy (avšak na různých úrovních – což slibuje pouze postranní kolonka). Zkrátka se na to dobře kouká a po zvládnutí ovládání i dobře hraje.

Mnou vybraný uživatel však nastoupil ke hře do mého týmu, nikoli proti mně. Trochu škoda, leč přesto jsem si hru s dalším živým hráčem užil a dokonce jsme i vyhráli (3x za sebou). Nicméně uznávám malé zklamání, že nelze hrát proti, ale jen s.Negativní dojmy jsem se pokusil zahnat nákupem v místním obchodě. Helmy, hokejky, brusle, oblečení, to všechno je vám k dispozici jednak za dostatek financí a pak taky při dostatečné úrovni. Na začátku toho tedy moc nesvedete. Avšak všechno, co si koupíte, zvyšuje některý váš atribut, jako je třeba rychlost, střela, kličkování apod. Nakupujte moudře, neboť trvanlivost těchto produktů je omezena.

Za každé vítězství jste odměněni zlatem, zkušenostmi a puky. Ty můžete sázet na automatu a vyhrát další zlato, nějaký ten boost, nebo „spešl“ věcičku. Dobrá motivační základna tu tedy je.Při samotném zápase, který se hraje trochu překvapivě jen na dvě třetiny, si opravdu zahrajete. Musíte vyhrát samozřejmě a není na škodu pokusit se splnit i pestík zadaný na jeho začátku. Samotná hra pak vypadá velmi dobře na pohled. Osobně mám tuto kreslenou grafiku rád a barvičky a světýlka při speciálních střelách, různých odrazek a tak všelijak podobně jsou hezká na pohled a i vy tušíte, co se děje někde v rohu, kde zrovna nejste. Jelikož ovládáte pouze jednoho hráče v poli (sebe – toho maníka/máňu vytvořeného na začátku) ukáže se vám na obrazovce malá zmenšenina hrací plochy, kde se děje něco zajímavého, například vstřelený gól. Je to hokej notně akční a arkádový, takže žádný rozhodčí, samé hákování a tvrdé střety a divoké výsledky. Tuto opět solidní zábavu občas trochu zkazí jeden fakt. Někdy se po skončení zápasu nedostanete, ani po vypršení časového limitu, zpět do nabídky výběru týmu. Můžete jen spustit správce úloh , vypnout a spustit znova.

Tak mám pocit, že jsem Hockey Dash poněkud strhal negativními poznatky. Pravda je, že takto to je. Pokud si ale chcete užít parádní a drsné hokejové šílenství, zkuste to s touto hrou. Grafika není všechno, ale určitě ji se zájmem prostudujete, sehrajete několik utkání sami i s úplně cizím člověkem a bude to fajn. Hru žel srážejí nedostatky technického charakteru a hlavně nízký počet (byly doby, kdy jsem byl online jen já!) aktivních uživatelů. Hra to není celkově špatná, leč zvedám varovný prst s velkým ale. Nikde není napsáno, že jsem něco nepřehlédl, či že se počet uživatelů zvýší (bývají vyhlašovány různé turnaje). Já osobně u hry zůstanu pro její grafiku, možnosti vylepšování a svižných zápasech proti umělé inteligenci, které nikdy vypadají stejně. Někdy to chce přesto pevné nervy…

Registrovat, stahovat a „checkovat“ všemožné informace můžete zde, na http://hockeydash.ogplanet.com/home.html, na stránkách hry.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =

Jitka-Pavlisová

Jitka-Pavlisová | 04.03.13 v 20:23

dobrá hra

vítek pavlis | 04.03.13 v 20:16

dobra hra

Pavlito7 | 18.06.11 v 14:39

Hele prosimtě zaregistroval jsem se stáhl klienta zapl launchera a nemám tam žádnou záložku hockey dash prosíím moc poraď díky moc :))) :D


galerie

Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej Hockey Dash - pouliční hokej