recenze

Battlefield Heroes - War never be so much fun

Battlefield Heroes - War never be so much fun

Znalci a zkušení hráči jistě poznali a odpustí, že jsem si na úvod vybral hlášku z jiné hry, byť rovněž z vojenského prostředí. Buďte si však jisti, že mezi vojenskými jednotkami a zběsilými boji, kde se ocitnete, nebude o zábavu a fórky nouze.


Chcete-li se stát vojákem, spojit síly s ostatními členy týmu a nandat to soupeřům, Mám tu pro vás jeden tip :-).

ÚvodemBattlefield Heroes je online hra, která by se velmi zjednodušeně dala popsat, jako boj dvou týmů vojáčků proti sobě. A tento jednoduchý princip se nabaluje spousta dalšího. Tím prvním je registrace.Začátek se má tak, že si musíte na vytvořit účet. Stáhnout klienta, nainstalovat, potvrdit registraci a aktivovat účet je běžné. Jakmile se na stránkách hry přihlásíte (právě skrze onen e-mail a heslo), žlutý čudlík „play now“ spustí launcher a už jsme ve hře.Před bitvouVe hře v tom smyslu, že si vytvoříte vašeho vojáka. V první řadě je tu klasická volba mezi dobrem a zlem, což ovlivní váš mundúr, ale to je asi tak všechno. Zvolil jsem si tedy temnou stranu, následně typ bojové jednotky a svému „zlému hochovi“ náležitě upravil vzhled.Výběr toho, jestli budete pěchota s kulometem, snajpr, nebo třeba kradmý zabiják, je docela důležitá, neboť to obnáší jak jisté výhody, tak slabiny. Pěší jednotky to zkrátka rychle pálí kolem sebe, naopak zabiják je neviditelný a do jisté vzdálenosti o něm nemáte sebemenší tušení. Se svým nožem však může útočit jen z velké blízkosti. Ostrostřelec je sice přesný a ubírá více zdraví, ale nemá takovou kosící kadenci, jako pěchota. Takže?

Tyto úvodní nabídky považuji za jakési nutné zlo, které si budete muset projít i beze mě, takže se podívejme na hru.Do hry se připojujete pouze jedním tlačítkem a systém vám oznámí, že našel nějaký ten match dle vašeho momentálního levelu, čemuž tedy v praxi moc nevěřím, ale budiž.Samotná bitva pak působí jako arkádový boj. Tutorial vás naučí ovládání, ale až v praxi ho pořádně dostanete do ruky a budete schopni se během palby i léčit, měnit zbraně či použít nějakou tu specialitku.Podle módu budete buď bránit, respektive se snažit kontrolovat po určitou dobu raketu, nebo zkrátka na některé z map bojovat proti druhému týmu. Která ze stran zlikviduje padesát vojáků dříve, vyhrává.Herní principVy sami pak chodíte po mapě a snažíte se jednak střílet po ostatních, jednak nebýt zastřelen. Každá mapa dává určité možnosti, jak se nepozorovaně dostat do nepřátelského území, o jehož pozici vás informuje symbol vlaječky. Také lze podstoupit otevřený boj a jako pěšák to tak i většinou bude. A to už je pěkně akční zážitek, kdy si vzájemně vyměňujete náboje. Je to jen otázka času, kdo padne první. Pomoci vám samozřejmě může kolega, který se nachomýtne kolem a vypálí ještě o pár kulek více a soupeř lehne první. Rovněž vás pak může vyléčit a logicky stejně tak i vy vyléčíte kolegu stojící ho blízko vás.  Dobrou strategií je chodit ve skupině a opravdu to bývají nádherné přestřelky, když se takhle na otevřeném prostranství sejde osm vojáků :-). Pokaždé pak musíte pár vteřin čekat, než se zase objevíte ve hře, na nějakém území, které patří vám. Brzy se na každé mapě dokážete rychle zorientovat, takže se pak zase rychle dostanete do centra bojů.

Dopravní prostředkyNeodmyslitelnou částí tohoto světa jsou dopravní prostředky, konkrétně jeep, tank a letadlo. Jeep je rychlí, ale nestřílí, nicméně vojáčci se dají i přejet. Tank disponuje palebnou silou, ale chvíli to trvá, než opět nabije. A nakonec letadlo – střílí, je rychlé, ale nedá se ovládat :-). Naučit se ho správně řídit je opravdu záležitost cviku. Pak je to ovšem neocenitelná zbraň. Sám jsem zíral, když mě ve vteřině nabral soupeř kusem křídla a já to samozřejmě nepřežil."Expíme"Z prvotní vyjukanosti se postupně stanete i schopným hráčem, což se odrazí na vaší odměně. Čím lépe hrajete (rozumějte střílíte co nejvíce vojáků, co nejméně umíráte, způsobujete zranění, plníte mise…), tím více získáváte zkušeností a i nějakou tu financi. Zkušenosti zvyšují váš level, což se opět odráží pak ve výbavě, kterou máte k dispozici za peníze. Zbraně, vzhled, doplňky a schopnosti.Pokud za hru nechcete platit, budete si muset vystačit s určitým počtem zbraní jen na omezenou dobu čítající zpravidla jeden, při vyšší ceně tři dny. Pak se stává, že hráči vás rozsekají na kousky nějakou zbraní a jejich vzhled odpovídá postapokalyptickému Michaelu Jacksonovi. Jelikož tu však bojujete v týmu, respektive je vás tu více, handicap mezi platícími a neplatícími se docela smazává. Jasně, že bych chtěl tamten kulomet a dělat machra, že rozstřílím začátečníka za pět vteřin, ale platit nechci, takže si buď počkám na vyšší level, nebo budu hrát chytře.

Ve hře nechybí chat pro komunikaci s ostatními, nicméně zdejší akce má poměrně spád, tempo a osobně nemám čas ani potřebu psát hlášky typu „nooobs“.Málem bych zapomněl na mise a body. Plněním misí získáváte především peníze a jejich význam jsme si už řekli. Plnit můžete až tři mise současně, přičemž jejich náplň si vybíráte sami z přehledu uvedeném v sekci „Mise“ v hlavní nabídce po přihlášení a vybrání postavy. Ve stejné liště si můžete dokoupit zbraně a widgety do hry.Pokud jde o body, ty slouží k vylepšování vašich vlastností a je jen ne vás, do čeho je vložíte. Některé z nich jdou ještě vzít zpátky, ale neplatí to stoprocentně, proto vždy opatrně.

Závěrem...videoNa závěr se vrátím k tomu, že jsem zmínil jistou dávku humoru. Ano, úvodní hudba rozhodně nenaznačuje vážné boje, arkádový styl hraní a ovládání vozidel, vzezření postav a možnost pozdravit, když zničíte svého soupeře… parádní online hra.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 5 =

Kacirek_Donald | 29.04.11 v 18:59

Dobrý den,
link na hru ve článku není aktivní.
Zde tedy máte funkční odkaz s hrou:

http://www.battlefieldheroes.com/en/


galerie

Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun Battlefield Heroes - War never be so much fun

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

ahoj
15.09.2019 v 06:21:52

Gratulace (-:
09.09.2019 v 13:18:42

Gratuluji (-:
09.09.2019 v 13:17:48

Gratulka (-:
09.09.2019 v 13:16:59

Gratulace vítězům (-:
09.09.2019 v 13:16:31

super doporučuji
09.09.2019 v 12:31:50

Sponzoři ligy

inzerce