recenze

City of Wonder

City of Wonder

Stavějte hromady domečků, pěstujte tuny zeleniny, bojujte s ostatními městy a vyvíjejte vlastní obyvatelstvo. Zkrátka se všestranně starejte o své město a lidičky v něm, abyste byli soběstační po všech stránkách. Neříkám, že to není další „stavěčka“ na Facebooku, to je, ale mimo jiné je poměrně propracovaná a tudíž zábavná.


Když u na Facebooku nic nepěstujete a neoráte, tak většinou stavíte různé budovy, zkrášlujete interiéry, nebo sháníte ingredience do vašeho podniku. Dnešní hra je z prostředí onoho budování, takže pojďte zastavět zelenou louku domečky…



V City of Wonder dostanete na starost jedno malé městečko, jehož sláva se hvězd rozhodně nedotýká. Pár staveb, polí a kulturních institucí by však mohlo situaci změnit.



První, do čeho jsem se pustil, bylo právě stavění domečků. V této sekci máte několik druhů budov od kulturních, přes obytné, vojenské až po divy. Nakonec to má hra ve svém názvu. Každá z nich má svůj potenciál a význam, a abyste nebyli zmateni, jsou vám překládány určité úkoly v tom smyslu, co máte postavit. Ale můžete to taky ignorovat a jet podle sebe. Ono mi ani nic jiného nezbylo, protože jsem neměl peníze na „doporučované“ stavby.



Těžko říct, na co se zaměřit. Jedny domky zvyšují populaci, další jsou schopny produkovat zeleninu a tím pádem finance a zkušenosti, vojenské zas zvyšují sílu v boji. Každá budova produkuje v určitém čase buď obyvatele, nebo zadaný druh. Zkrátka máte stále co dělat a vzhledem k časovým intervalům se budete muset vracet relativně často. Na mapce můžete také bojovat s ostatními hráči, čímž získáte další přísun populace. Avšak pokud vaši obyvatelé nebudou šťastní, nezmůžete nic a v podstatě si ani neškrtnete. Proto si hlídejte jejich štěstía kulturní stránku.



Důležitý je především progres. Ten nastává jak sběrem zkušeností ze stavební činnosti, zemědělské činnosti, pomáhání vašim přátelům/spojencům, ale také výzkumem. Na výběr máte ze tří sfér a každá z nich je důležitá. Stojí to samozřejmě určitý čas a peníze (jako vlastně všechno). Pak se vám ale zpřístupní nové budovy, takže určitě to za to stojí. Samozřejmostí je zpřístupnění nových budov po dosažení dalšího levelu.



Když už je hra pořádně rozjetá a vy zjistíte, že vás bude bavit, že u ní budete často a budete se o své městečko (lze přejmenovat) budete starat, můžete využívat různých boosterů po jistý čas, jako například zvýšená produkce zkušeností, zvýšená útočná síla vojáků apod. Sociální aspekt doplňuje možnost posílat dárečky a kromě již zmiňovaného spojenectví ve stylu, kdy vašeho kamaráda navštívíte u něho „doma“ a získáte nějaký ten malý questík, je to i jejich pomoc při stavbě. Počet přátel také umožňuje rozšiřovat stávající území.



Na hře je lehce otravný fakt, že spoustu věcí, které zde děláte, lze posílat na vaši zeď, čili pokud máte někoho skutečně aktivního, budete mít zeď zaplácanou spoustou bonusů, což sice potěší, ale kdo na to má pořád klikat? Jinak je to poměrně propracovaná gameska s, podle mě, uklidňující hudbou.



hrát na facebooku

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =


galerie

City of Wonder City of Wonder City of Wonder City of Wonder City of Wonder

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce