recenze

FIFA 14

FIFA 14

Gigant EA přichází s letošním fotbálekm FIFA 14 i na mobilní platformu Android a zdá se, že to myslí vážně. Jak to ovšem vypadá ve skutečnosti s touto avizovanou free verzí? Upřímně, pocity máme smíšené.
Minulý ročník fotbalové simulace se na Androidech nekonal a FIFA 12 byla zcela placená, a tak jsme byli právem ve velkém očekávání, jak se předvede nový titul, navíc proklamovaný jako free. Shrňme si dojmy v následující recenzi.

Hned při spuštění máte pocit, že se jedná o opravdu luxusní záležitost. Úvodní přehledné menu doplňuje parádní soundtrack a jste-li fanoušci FIFA, budete v podstatě jako doma. Hned tady ovšem narazíte na první zádrhel. Zdarma si můžete střihnout jen módy Ultimate Team hvězdy Falcao, Ribery a další hezky vedle sebe) a penalty. Zbytek notně nabušenějších režimů – vysoce propracovaný Manager Mode nebo turnaj – jsou k dispozici v placené verzi, což představuje investici cca 127 Kč. EA jako by nám nabízeli lízátko, ale celou bonboniéru si po všech proklamacích nechali pro sebe a platící.

Samotná hra vám však pak dává velmi dobrý herní zážitek. Grafika je parádní, stejně jako animace, a hráči jsou si (překvapivě) podobní. Hra je optimalizována především na tablety, takže ovládání je, navzdory komentářům, velice pohodlné a kvalitní. Díky různým gestům a tahům můžete přihrávat, dělat triky a samozřejmě střílet. Výběr oficiálních týmů a lig je samozřejmostí.

Sečteno a podtrženo, verze zdarma je jen slabou ochutnávkou a EA to mohli říct rovnou, že pro plnohodnotnou fotbalovou hru je třeba in-app aplikací koupit placenou verzi. Zvuk a obraz je to nejlepší, co hra nabízí, ovládání chce trochu cviku, ale taky se dá velmi dobře zvládnout. Nakonec je tu problém s optimalizací. V současné době je spoooousta zařízení, s nimiž není titul kompatibilní. Celkem paradoxně si tak můžete hru zkusit na slabším (jednojádrovém) tabletu, ale nikoli na dvoujádrovém notně lepším smartphonu. Zatím mi to přijde jako potovar, který potřebuje velký update.

Naleznete na Google Play

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 5 =

sandra balogova | 19.06.19 v 13:55

agde

sandra balogova | 19.06.19 v 13:55

co

sandra balogova | 19.06.19 v 13:54

mozu se zeptat jak spustit totu hru

Ferry!! | 24.08.14 v 00:42

jak změnit v manager modu číslo dresu !! ?


galerie

FIFA 14 FIFA 14 FIFA 14 FIFA 14 FIFA 14

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce