článek

FarmVille: Harvest Swap - match-3 spojovačka ze série FarmVille (92 %)

FarmVille: Harvest Swap - match-3 spojovačka ze série FarmVille (92 %)

Kdo by neznal FarmVille? Tento titul od společnosti Zynga se stal fenoménem a po původním titulu přišla dvojka, nějaký ten rozšiřující sequel, verze pro Android... a není divu, že se Zynga snaží na své značce dál těžit. Nejnovější titul s názvem FarmVille: Harvest Swap vám sice nedá klasickou dávku farmaření, ale můžete se těšit na pěkně svižnou a bohatou match-3 spojovačku.
FarmVille: Harvest Swap - poněkud jiné farmaření
Hra je postavena na principu spojování trojic. Na hrací ploše máte objekty různého druhu a vy máte za úkol přesmykem okolních objektů vytvořit alespoň trojici ve vertikálním nebo horizontálním směru. Napříč řadou levelů budete muset sbírat skóre, konkrétní druhy ovoce a zeleniny, ničit bloky nebo dostat z hrací desky pytle se zrním. Zkrátka všechny questy jsou v rámci FarmVille tematiky, čemuž odpovídá i grafika. Pokud jste hráli třeba FarmVille 2: Country Escape, bude vám prostředí velmi povědomé.
Na hře je fajn, že do "provařeného" match-3 žánru přináší osvěžující aspekty. Například vytvořením čtveřice do bloku (nikoli v řadě, jak je běžné) vznikne bedna, do které tahem můžete nasbírat ovoce téhož druhu - takže nejenom přesmyk, ale také logická spojovačka.
Vše je omezeno počtem tahů, a tak musíte přemýšlet a hledat co nejlepší cestu nebo tvořit komba. Nevšední je také postup hrou. Levely jsou rozděleny do kapitol a v rámci každé z nich vás čeká nějaký úkol rozvedený do příběhu. A tak musíte třeba uhasit stodolu nebo sehnat krmení pro zvířata.

Hrajte na Facebooku i v mobilu
Pokud jste si stáhli hru do svého mobilního zařízení (hra je k dispozici pro Android i Apple), můžete se jednoduše přihlásit na Facebook. Hra přes účet ukládá váš progres, takže můžete jednoduše pokračovat dál. S tím souvisí také sociální aspekty, i když pouze ty základní. Pokud do hry pozvete přátele, můžete skrze menu posílat životy nebo soupeřit o nejlepší skóre v dané úrovni.
Je fajn, že na mobilu nebo tabletu lze hrát i off-line. Jak již bylo zmíněno, ve hře využíváte životy, které se samovolně doplňují. To vás někdy zastaví, protože některé levely jsou opravdu obtížné. Na druhou stranu vás do mikrotransakcí nikdo a nic netlačí. Přesto si boosty zdarma šetřete.

Celkové shrnutí
FarmVille: Harvest Swap je dalším z řady titulů od Zyngy, který staví na oblibě FarmVille 2. Totožná grafika a tematika jsou to jediné, co hry spojuje. I přestože je herní koncept notně přepracovaný a match-3 titulů jsou na na GooglePlay mraky, zpracování a komplexní hratelnost vás zkrátka chytne a nepustí. Příznivci tohoto stylu mají zase na dlouhé týdny co dělat.

Hra je k dispozici na:
GooglePlay
AppStore
FacebookKacirek_Donald

autor
Dominik Wetter / Kacirek_Donald

Publikováno: 15.06.2015


další články této kategorie

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 4 =

Drticka

Drticka | 25.05.18 v 08:20

to beru

janice11

janice11 | 30.09.16 v 15:14

Tyhle hry mám ráda.

PavelH

PavelH | 30.07.16 v 13:27

Super hra. U té strávíte hodiny hraní.

lubkoo

lubkoo | 10.07.16 v 07:46

jasne ze poznam super hra

assaly

assaly | 03.07.16 v 08:41

tyhle neomrzí

LubomirOffertaler

LubomirOffertaler | 21.12.15 v 14:15

dobra logicka hra

elf

elf | 03.10.15 v 19:19

logické hry mám nejradši

jurcatko

jurcatko | 02.10.15 v 10:03

spojovačky mám ráda


naše databáze obsahuje: 26 946 her

Sponzoři ligy

inzerce