článek

CastleStorm - bezkonkurenční real-timeová strategie s TD prvky

CastleStorm - bezkonkurenční real-timeová strategie s TD prvky

Postavte si vlastní hrad, armádu, náležitě ji upgradujte, ubraňte se nepříteli a pak zničte jeho vlastní hrad. Mobilní hra s příběhem a bohatým obsahem, která vás zabaví na dlouhé hodiny. Dneska se v našem Android okénku zaměříme pouze na jednu hru, zato ale velmi zevrubně. Hra CastleStorm – Free to Siege si to svými kvalitami rozhodně zaslouží.

Základní princip
Věc se má ve své podstatě tak, že z vašeho hradu vysíláte armádu a snažíte se ubránit nájezdu AI protivníků. Kromě vojska také skrze dotykový displej ovládáte obří samostříl, kterým lze likvidovat nepřítele na dlouhé vzdálenosti. Jakmile zničíte soupeřův hrad nebo seberete jeho vlajku a dostanete ji k sobě, vyhráli jste. V principu tu tedy máme jakou realtimeovou strategii s prvky Tower Defense hříček, ve které jde hlavně o to přetlačit nepřítele organizovanou produkcí armády a přesnou muškou.

Příběh
Do hry je implementován i základní příběh. Hrajete za sira Garetha, který slouží svému králi a pomáhá mu bránit se před nepřátelským okolím. Jak se ale věci dají do pohybu, budete muset začít i útočit, obsazovat nová území nebo hledat ukradené drahokamy. To všechno v rámci celistvého příběhu, který je laděn především do humorného vyznění. Navíc jednotlivé epizody (představují daný level) logicky určují váš styl hry. Když například vaši vojáci stávkují, nemůžete využít jejich služeb a všechno je jen na vašem hrdinovi.

Váš hrdina
Kromě vojska, které produkujete za naskakující suroviny, máte také hlavního hrdinu. Můžete opustit místo střelce a vrhnout se po omezený čas do boje přímo, rozsekat nepřátele a vyčistit cestu pro vaše vojáky. Díky tomuto strategickému prvku je třeba vaši postavu upgradovat.

Armáda
Každá jednotka má samozřejmě své specifické vlastnosti a vy si postupně odemknete nejrůznější druhy typické pro určitý způsob boje. Jejich vlastnosti lze vylepšovat a upravit tak konkrétní sílu vašeho vojska. Jejich distribuce je omezena sloty, takže volte pečlivě, jaké typy si do bitvy zvolíte.

Vylepšování
A u upgradu ještě zůstaneme. Tato dominantní složka hry vám umožňuje vylepšovat vaše vojsko, vaše zbraně, vašeho hrdinu, váš hrad… a na co si v boji nevyděláte, to zkrátka mít nebudete. Protože každý level je trochu jiný a úkoly se mění, vyplatí se vylepšovat všechno a také ve správný čas. Najdete zde mise, kde budete ovládat výhradně hrdinu, takže pokud jste předtím investovali do jednotek, vaše škoda.
Samozřejmě nechybí ani level-up a sbírání hvězdiček za každou úspěšně splněnou misi vám odemyká nové jednotky nebo kouzla.

Grafika
Velmi pozitivně překvapila grafika a celkově je zpracování na profesionální úrovni. Nic se neseká a postavičky mají dokonce hlasový doprovod.

Celkové shrnutí
Po všech stránkách parádní kousek. Postupné vylepšování a odemykání za získané hvězdy je pěknou motivací pro dlouhé hodiny hraní. K tomu si přidejte povedený a vtipný příběh, bohatou herní náplň a stupňující se obtížnost jednotlivých bitev a máme tu opravdu luxusní hru. K mikrotransakcím vás nic nenutí. Snad jen jediná výtka. Na telefonech s menším displejem při oddálení mohou objekty působit poněkud titěrně. Při přiblížení zase ztratíte přehled nad částí bitevní plochy.

Hra je ke stažení na Google Play.Kacirek_Donald

autor
Dominik Wetter / Kacirek_Donald

Publikováno: 14.05.2014


další články této kategorie

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 5 =

3K171

3K171 | 16.01.16 v 09:04

no taketo hry su neni ani premna nebavia ma

hanče

hanče | 24.05.15 v 09:42

je to hezká hra opravdu pobaví

phanka

phanka | 10.04.15 v 15:09

nic pro mě

DoDoTom68

DoDoTom68 | 09.06.14 v 08:52

dobra stratégia a pekná grafika ©