článek


V tématech:
2014 GDS přichází s programem

2014 GDS přichází s programem

Už jen dva týdny zbývají do největší domácí konference herních vývojářů jménem Game Developers Session. Ta proběhne od 14. do 16. listopadu v Městské knihovně v Praze a nabídne přes 30 zajímavých přednášejících z Česka i zahraničí. Letos na návštěvníky čeká hned několik příjemných novinek ­ těmi hlavními je přesun do větších prostor a větší počet přednášejících ze zahraničí. “Každý rok se snažíme akci udělat o něco lepší, než předtím. Chtěli bychom, aby GDS bylo vnímáno jako důležitá konference pro nezávislé vývojáře v rámci střední Evropy,” shrnul v krátkosti změny Pavel Barák, předseda sdružení České hry, které konferenci pořádá.

Konference začíná klasicky v pátek praktickými workshopy, na kterých se účastníci mohou pod taktovkou ostřílených veteránů z Warhorse nebo Silicon Jelly naučit něco z herního řemesla. Hlavními přednáškovými dny jsou sobota a neděle, kdy se ve dvou sálech vystřídá přes 30 přednášejících. Letos akci poctí svou návštěvou například Sean Lohrisch z kanadského studia Capybara Games stojící za nezávislou hitovkou Super Time Force, Joost van Dongen, zakladatel Ronimo Games a autor Awesomenauts, Luke Whittaker ze State of Play a několik dalších zahraničních přednášejících.

Z domácích se tradičně představí zástupci Warhorse Studios, Bohemia Interactive nebo 2K Czech. Kompletní přehled přednášejících společně s podrobným programem je dostupný na webu: http://gdsession.com/cz/programme.php

Všechny přednášky budou tlumočeny, tudíž si z akce odnesete spoustu poznatků i když angličtinou nevládnete.

Na akci je možné se registrovat na webu (http://gdsession.com/cz/register.php) a cena vstupného je 1 400 Kč a pro studenty 1 000 Kč.

Web konference:
http://www.gdsession.com/cz.

Fotografie a loga:
Dropbox GDS.

Ukázky z her hostů:
Capybara Games, Super Time Force: http://youtu.be/zrYrd1AuQR0
Ronimo Games, Awesomenauts: http://youtu.be/bAN75Y_JEM0
State of Play, Lumino City: https://vimeo.com/97832046

O sdružení České hry

Konferenci Game Developers Session pořádá organizace České hry o.s., která je od roku 2001 profesním sdružením domácích herních tvůrců a nadšenců z oboru elektronické zábavy. Jejím cílem je podporovat komunikaci a spolupráci mezi herními tvůrci, vzdělávat a motivovat začínající vývojáře a popularizovat českou a slovenskou herní tvorbu u nás i v zahraničí. Více o občanském sdružení České hry najdete na webu http://www.ceske­hry.org. Bližší informace o Game Developers Session a občanském sdružení České hry

Vám poskytne:
Pavel Barák, předseda sdružení
telefon: +420 773 591 047, e­mail: pavel@gdsession.comUnHynek

autor
Hynek Žalčík / UnHynek

Publikováno: 11.11.2014


další články této kategorie

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =

NS1NO

NS1NO | 31.05.22 v 11:58

text příspěvku

lubkoo

lubkoo | 14.07.16 v 21:51

ako som pisal takoto veci ma bohvie ak nezaujimaju


naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce