Magazín - Články - Interview

Crash Team

Crash Team

Interview

Crash Team nepatří na freeware scéně mezi nejzvučnější jména; v portfoliu týmu se zatím objevují pouze dvě dokončené hry, a to navíc průměrné. V poslední době se však o tomto nadějném dvoučlenném uskupení mluví v souvislosti s připravovanou závodní hrou Tuning Cars, která se na první pohled tváří více než slibně.

více

František Fuka

František Fuka

Interview

Obrovský přehled, pracovitost, zkušenosti. Tak to jsou jen jedny z mnoha vlastností, kterými oplývá tento člověk a právě s ním vám dnes přinášíme krátké interview. I když jsou v současné době jeho aktivity obrovské, my jsme se víceméně zaměřili na jeho tvorbu z let minulých, kdy se mu podařilo vytvořit několik úspěšných textových her. Ošizeni nebudete ani o jeho pohled jak na dnešní, tak i na historické adventurní kousky.

více

D&P Software

D&P Software

Interview

V dílně D&P Software se tvrdě dře. Po několika slušných dílech v čele s Trpaslíky a Gunnerem se vývojáři pustili do arkády s názvem Ponorka a hororového Draculy. Samozřejmě jsme v rozhovoru nezůstali pouze u názvů a dostali se i k vícero informacím o připravovaných hrách. Mimo toho jsme jako vždy vysondovali pár základních informací a i něco ze soukromí tohoto známého týmu. Jsou pro vás české freeware hry důležité? Poznejte jejich další autory.

více

Element Software

Element Software

Interview

Znáte lidi, díky kterým vznikly české hry jako Zombie Ripper nebo The Man in Target? Možná vám něco říká název Element Software. Co se skrývá pod jeho pokličkou se vám pokusíme nastínit v rozhovoru, ve kterém jsme trochu vyzpovídali šéfa týmu, jenž nám následně něco prozradil o připravovaných hrách. Mimo to se autor zmínil, že by rád posílil své řady o nějakého šikovného vývojáře. Pokud vás to zaujalo, přečtěte si více v rozhovoru.

více

Le Crâne Sombre Amusement

Le Crâne Sombre Amusement

Interview

Nepřehlédnutelný název Le Crâne Sombre Amusement pod sebou skrývá dva schopné vývojáře, jenž mají na svědomí hry Blue Fury a Star Trek: Red Alert. Po vyzkoušení těchto dvou her byste měli nabýt dojmu, že jde o talentované lidi, kteří vědí, co dělají. Proto vám také nabízíme možnost se o nich dozvědět něco více a hlavně se informovat o tom, co na nás chystají. Holdujete jejich hrám? Nenechejte si ujít tento nabitý výslech!

více

Olga Fábry

Olga Fábry

Interview

Líbila se vám adventura Pět kouzelných amuletů? Pak rozhodně zbystřete! Právě dnes vám totiž přinášíme rozhovor s hlavní představitelkou týmu OFF Studio, jenž stál za vznikem právě této adventury. Vyjma několika informací ohledně vývoje, se můžete také dozvědět pár informací o zbylých členech týmu. Rovněž jsme se zeptali na skriptovací program Wintermute Engine, v němž byly amulety vytvořeny. Máte-li tedy chuť, tak směle pokračujte ve čtení.

více

SG Software

SG Software

Interview

Po krátké pauze vám přinášíme další rozhovor z českých luhů a hájů. Tentokrát si na nás udělali čas autoři z týmu SG Software, kteří se u nás prezentovali výborným Arcanoidem 3D. Rozhovor je tentokrát trochu delší a vyčíst z něj lze například, jaké má tento tým plány do budoucna, jak tráví tvůrci svůj volný čas, v čem tvoří jejich tituly či třeba zjistíte jejich oblíbené hry. Máte-li tedy chuť, tak směle pokračujte ve čtení.

více

Flying Fish Software

Flying Fish Software

Interview

Vzpomínáte si ještě na gamesku Bobbyville Gold? Věřím, že mnozí z vás si ji vybaví. Přesto bych rád zmínil, že se jednalo o titul, jenž byl principem velice podobný tzv. tycoon hrám. Gamesku jsme vám přinesli loni v létě a právě dnes vám přinášíme rozhovor s jejími autory. V následujícím článku se dozvíte, kde vzali tvůrci inspiraci pro vytvoření tohoto titulu a zároveň se budete moci dočíst několik informací ohledně připravovaného druhého dílu.

více

Shawn Noel

Shawn Noel

Interview

Líbili se vám hry jako Jetz Fusion či Infection? Zní-li vaše odpovědi kladně, pak by vás mohl následující rozhovor zaujmout, neboť jsme exkluzivně pro vás vyzpovídali autora nejen těchto dvou her. Mimo jiné se můžete dočíst, proč má Shawn Noel tolik v oblibě právě utilitku Game Maker a samozřejmě spoustu dalších, neméně zajímavých informací. Máte-li tedy chuť se příjemně odreagovat, tak směle pokračujte ve čtení…

více

AntSoft

AntSoft

Interview

Co si takhle popovídat s dalším českým vývojovým týmem? Tentokrát tu máme docela dobře rozjetý AntSoft! Tahle tříčlenná parta kluků, která drží pohromadě díky vyvíjení her a motorestu, dokáže opravdu překvapit. Co se u nich doma pro nás nového chystá? Jaké jsou jejich vyhlídky do budoucna? Nebo co tihle motorově založení hoši dokázali? Odpovědi na tyhle otázky a spoustu jiných zajímavostí nám na sebe prásknou „právě teď“!

více