recenze

Neonair Racing

Neonair Racing

Závodních her není nikdy dost. Zábava, kterou vám nabídne měření sil s několika protivníky, adrenalin, který se vám v tom momentě vžene do žil... to nemá konkurenci. Nabídne něco podobného i Neonair Racing?
Nemám rád nezodpovězené otázky, takže si raději hned odpovím: Ne, Neonair Racing nic podobného nenabídne. Pokud se vám teď na jazyk dere slovíčko „bohužel“, můžete jej klidně zahnat zpátky. Žádné bohužel! Hra to sice není z nejadrenalinovějších, přesto se v ní skrývá hutná porce zábavy.

Od Neonair Racing nemůžete očekávat žádný fyzikální model či podobné výstřelky – jde o ryze arkádový závodní titul, v němž si můžete dělat prakticky cokoli a nedbat zákonů přírody. Hratelnost je tak vcelku nenáročná; ve své podstatě se omezuje na pouhé mačkání šipek doleva a doprava. Jednoduchost hratelnosti však dokonale vyvažuje široká nabídka toho, co se svou károu můžete dělat. Tvůrci pro vás nachystali hned tři různé šampionáty (každý o čtyřech tratích), možnost hrát ve dvou na jednom PC a za zmínku stojí také překážka, kterou budete muset zdolat na závěr každé závodnické štreky. Poražením soupeřů jste totiž zvládli první část, v té druhé vás čeká souboj s mnohem silnějším bossem.

Komu už sklouzlo očko směrem k finálnímu hodnocení, ten tuší, že po slovech chvály nyní asi přijde čas na strhávání. Nic totiž není dokonalé a audiovizuální zpracování Neonair Racing je toho zářným příkladem. Na hře se totiž dokonale podepsalo použití GameMakeru. Malá obrazovka, odporná grafika... Je třeba dodávat více? Nezmění to však nic na faktu, že se u hraní budete bavit. Z bezpečnostních důvodů ale doporučujeme mít po ruce pytlík na zvracení (pozn. red.: pokud je vám špatně předem, raději nehrajte vůbec ;)))... Jeden nikdy neví, do jaké míry vás grafika okouzlí.

stáhnout hru
Martin

autor
/ Martin

Skóre

61 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =


galerie

Neonair Racing Neonair Racing Neonair Racing