recenze

F1 Legends

F1 Legends

Hned takhle úvodem mě napadá jedna otázka, a to, kdy jsme měli na freeware scéně možnost zahrát si kvalitní formule? Je pravděpodobné, že to bylo už velmi dávno. Od týmu NeoGen2 Creations přichází velmi slušná náplast a myslím, že není třeba dalších slov.
Pár bych jich ale přeci jen uvedl. Možná si vzpomenete na naši dřívější novinku, kdy jsme vás o celém projektu informovali. Samotné vydání pak bylo velmi nenápadné a musím říci, že o to více potěšující. Mnoho věcí by šlo samozřejmě vytknout, například, že nelze jezdit šampionáty, ale je potřeba si uvědomit, že se pohybujeme na freeware scéně a tak nad některými věcmi lze přihmouřit oči.

Co tedy bude vaším úkolem? To bude velmi jednoduché. Musíte si vybrat jezdce a danou trať (je pouze jedna) zajet v co možná nejlepším čase. Každý závodník má svůj vlastní monopost a možná vás to překvapí, ale najdete tu skutečná licencovaná jména. Údaje jsou ale z roku 1993, takže pokud patříte mezi pravověrné fanoušky tohoto zajímavého sportu, nemělo by vás překvapit, že Schumacher je zde ve své podstatě zelenáč (a pokud jsem ještě dobře zaregistroval, nejezdí ještě za stáj Ferrari).

Velmi potěšujícím faktorem je, že lze přepínat mezi různými pohledy. Provádí se to klasickými čísly a řeknu vám, že je občas radost sledovat, jak ten váš stroj jede. Jak už jsem naznačil dříve, hra nabízí vesměs omezené možnosti. V podstatě jediné , co musíte udělat, je vybrat již zmíněného pilota a vůz, pohrát si trochu s nastavením a na jedné trati zkusit nasbírat nejlepší co možná čas, který pak můžete poslat na internet. K základnímu nastavení patří například obsah nádrže. Tato veličina, stejně jako několik dalších, pak bude mít vliv na chování auta, které je i tak velmi dobré (při vjezdu na trávník se například monopost začne chovat lehce nepředvídatelně, apod.). I celkové zpracování je vesměs výborné, zde můžeme autory bezproblému pochválit.

Bohužel vás hra díky slabší náplni celkem rychle omrzí. Délka trati je sice velmi slušná, ovšem když už ji pojedete po desáté, bude to chtít drobnou změnu. A výměna jezdce bohužel nepomůže. Když to tedy vemu globálně, nejde samozřejmě o nejlepší hru všech dob. Nicméně kvalita i přes výše zmíněné nedostatky je pořád na více než dobré úrovni. Osobně jsem lepší freeware formule nehrál. Hodnocení tedy nechávám na 85%. Jste-li milovníci závodních her, připočtěte si k výslednému hodnocení 10% k dobru.

stáhnout hru
artman

autor
/ artman

Skóre

85 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 3 =

petr pivko | 16.05.08 v 18:12

oooooooooooo

Janzech | 22.04.08 v 13:46

další pokus o napodení F1-kvalitní hry


galerie

F1 Legends F1 Legends F1 Legends F1 Legends F1 Legends

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce