recenze

Alpenrowdy

Alpenrowdy

Po delší době tu máme jeden slušně provedený simulátor. Alpenrowdy nabízí rychlou adrenalinovou jízdu po rozlehlé trati, kde vás nebude nikdo obtěžovat. Jediný s kým se musíte vypořádat, je čas, který vás neúprosně tlačí.
Spuštění Alpenrowdy ve vás může probudit hned několik pocitů. Tím prvním bude asi prázdnota, kterou hra přímo vyzařuje. Na druhou stranu to může být pohodový pocit, který se dostaví hlavně ve chvíli, kdy se sami několikrát projedete po rozlehlé trati a vychutnáte si ten pocit rychlosti. Nejlepší o bude pro ty, kteří ještě nevlastní řidičský průkaz, neboť v opačném případě by pocit rychlosti už určitě znali a tento simulátor by je příliš nepotěšil.

Pojďme si objasnit několik záležitostí. Proč hra působí tak prázdně? Nenabízí nic jiného než samotnou hru. Tím bych určitě začal. I Race Game jednoduché menu měla a to vše v 1.2 MB. V tomto srovnání by dnešní hra určitě neuspěla. V 3.8 MB bych toho očekával mnohem více, ale v dnešní době ADSL a ISDN se na velikost příliš ohled nebere. Po absenci menu přichází pouze jedno auto a jedna trať. To také nepotěší, ale alespoň že je trať slušně rozlehlá a dá se na ní slušně vyřádit. Ještě že je řešena jako rally, kdy musíte projíždět jednotlivé branky, které vám započítají čas. Kdybych je ve hře nenašel, tak bych si trať jednoduše zkrátil a hra by byla tuplem o ničem.

Na výběr máte z několika kamer, ale jen s jednou se dá normálně hrát. Zbylé dvě jsou jen jako malé vychytávky, ale dají se počítat jako malé plus. Grafiku bych zařadil někam k 60%, což je o něco lepší než průměr. Hratelnost od začátku nepřipadá příliš reálně, pokud se podíváte na to, čím jedete. Avšak po pár ostrých zatáčkách projetých ve vyšších rychlostech si všimnete, že se autor hry snažil trochu realisticky napodobit rally. Pak však bohužel úplně zapomněl si trochu více pohrát s autem, ve kterém se svezete. No spíše mu to asi moc nemyslelo, kdy využil takový typ vozidla, jaký by asi nikdo nečekal. Ale pozor, z nuly na stovku se dostanete nečekaně rychle.

Od Alpenrowdy nic zázračného nečekejte. Předem zůstaňte na zemi, neboť si za chvíli zkusíte pouze průměrný simulátor. Dnes bychom očekávali tuningové úpravy apod. a ne něco tak obyčejného. Proto je hra určena vyloženě jen na vyzkoušení. Možná vás ale chytnou kousky, které auto provádí, když ho dostanete do vzduchu a u hry strávíte více času, ale příliš bych na to nespoléhal.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 1 =

kingoftheworld | 17.05.07 v 16:32

Celkem pobavi...

Ali | 12.05.05 v 15:26

pěkna ptakovina strasna blbost


galerie

Alpenrowdy Alpenrowdy Alpenrowdy Alpenrowdy

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce