recenze

Dracula

Dracula

Chtěl ses někde schovat a tak ses nechal nalákat pohostinným staříkem a přenocoval jsi v jeho zámku. Ale ten zámek patří samotnému Drákulovi, zámek se stal tvým vězením a z tebe je zatím žijící vězeň. Jak se v této hrůzostrašné textovce zachováš?
Je tu další hororový příběh, hororová textová hra, která se určitě bude všem líbit. Není to tak dlouho, co jsme vydali Útěk z domu strachu II. Ve kterém šlo o podobnou zápletku jako nyní. Tenkrát vás do šlamastiky přivedl podezřelý inzerát na knihy o černé magii, tentokrát se do problémů dostane hráč sám.

Nechá se totiž v podvečer při špatném počasí zlákat pohostinným mužem v černé kápi, ten jej pozve do svého zámku a nabídne mu nocleh. Jó, a celý problém je tu. Protože hned ráno po celém nočním zvratu se kolem hráče začíná otáčet mnoho tajuplných neblahých záhad. A je jasné, že hráč je uvězněná budoucí oběť. Teprve se začíná rozbíhat příběh a náplň celé hry. Úkolem hráče je tedy utéci zavčas z tohoto tajuplného a mrazivého místa někam pryč do bezpečí. Během rychlého zběsilého útěku se kolem hráče začínají odhalovat záhady a tajemství života upírů, včetně způsobů hraběte Drákuly. To dělá hru zajímavou a něčím jinou, jinou svým klasickým hororovým příběhem, který nebývá zrovna u her častým motivem.

Dalšími výhodami tohoto dílka je samotné rozdělení hry do několika kapitol (levelů), jednoduché ovládání s legendou a několik málo grafických prvků, a to písmo také nějak vypadá. Takže jde o pohlednou přehlednou a jednoduše ovládající se textovku s neobvyklým příběhem a s klasickou postavou, s Drákulou v hlavní roli. Co však můžeme tvůrcům vytknout, je nepřítomnost funkce ukládání rozehrané hry, nebo její poněkud starší systémové způsoby jako je například dosové zpracování. Takže od toho se dá také přesně odhadnout úroveň grafiky… Alespoň že tohle dílko funguje bez problémů na všech verzích win a naštěstí její shareware licence nepředstavuje žádné větší omezení. Ale co se týče obsahové stránky, myslím že bude o zábavu, o nečekávané překvapení a o napětí postaráno. Vše co tu mělo zaznít, zaznělo. Takže na závěr ji jen mohu všem doporučit a rozloučit se s vámi.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =

Iveta111

Iveta111 | 26.08.16 v 00:24

Pěkná hra.

PavelH

PavelH | 28.07.16 v 22:30

Kdo najde víc provopisných chyb vyhrává.

cherissant | 19.06.10 v 13:27

docela me na tom iritujou pravopisny a slohovy chyby (napr. na postely atp.). Taky je to dost zavadejici, tvurce primo navadi hrace jak ma hrat. Je to spis tak pro dvanactilete deti, to me docela zklamalo.

krejcinho | 05.11.07 v 14:25

nejde to ani spustit

chadpa | 31.12.06 v 15:44

wow az jsem se u toho bal

HonzaS | 01.03.06 v 08:40

ty pravopisné chyby.


galerie

Dracula Dracula Dracula Dracula

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce