recenze

Venables

Venables

Venables je na poli freeware her velice netypickým počinem. Jedná se o tahovou strategii s velice originálním konceptem, která je ale zároveň obtížná na pochopení. Není to tak úplně hra pro každého, což ale neznamená že není zábavná!
Pravidla Venables jsou poměrně obtížná na pochopení a nejlepším způsobem, jak do nich proniknout, je hru si zahrát. Přesto se o vysvětlení pokusím: Hra je primárně koncipovaná pro dva živé oponenty, takže sám si příliš hru neužijete. Většina hry probíhá na různobarevné hrací ploše, na které jsou umístěny vaše a soupeřovy erby. Úkolem samozřejmě je zlikvidovat soupeře. Pohyby vašich erbů udáváte malou, zpočátku nepřehlednou tabulkou, a to takovým způsobem, že si zvolíte počáteční barvu. Všechny vaše erby, které na ni stojí, se přesunou na cílovou barvu, pokud je v dosahu. Vím, zní to krkolomně, ale funguje to.

Grafika je hodně jednoduchá, stejně tak i zvuky. Hra je především určena strategickým harcovníkům, co se nezaleknou téměř ničeho. Pro ostatní... Šachy mají pořád co nabídnout!

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 2 =


galerie

Venables Venables Venables

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce