recenze

Ore no Ryomi 2: The Restaurant

Ore no Ryomi 2: The Restaurant

Pokračování úspěšné a originální arkádově pojaté strategie Ore no Ryomi je tu! Přináší mnohá vylepšení, hezčí grafiku a spoustu nových možností jako propagaci vašeho podniku a mnoho pokrmů k přípravě! Staňte se opět majitelem restaurace!
Je tomu teprve pár dní, co jste u nás mohli vidět recenzi na zábavnou a hlavně originální arkádovou strategii Ore no Ryomi. Její úspěch dal po nějaké době usilovné práce vznik dalšímu dílu, tedy Ore no Ryomi 2. Ptáte se, oč půjde tentokrát?

Opět se ocitáte v roli majitele restaurace a vaším úkolem je dovést ji k materiálnímu i, ehm, duchovnímu zisku (tím jsou myšlena různá ocenění a trofeje, které můžete za vaše úspěchy získat). Abych to řekl trochu srozumitelně – musíte prostě vydělat co nejvíc peněz. Kdo hrál díl první, bude se zde cítit jako doma, protože základní princip zůstal zachován. Celá "kampaň" je rozdělena do jednotlivých dní. Hned ráno vám začnou chodit první zákazníci, dožadující se řádného občerstvení. Každý z nich má nějaké přání a jeho objednávka se vám objeví na levém okraji obrazovky. Pokud ji přijmete dříve, než začne být zákazník nervózní a odejde, musíte ji splnit dle jeho přání. Tím přáním může být třeba vrchovaté pivko s lákavou bílou pěnou. A jak pivo udělat? V tomto případě je to jednoduché – stačí držet šipku dolů (reprezentující asi pípu) tak dlouho, než se půllitr naplní. Ale pozor, aby nepřetekl, jinak by zákazník nebyl tak spokojený a zaplatil by méně, nebo by vás dokonce o nějaké peníze připravil!

U piva je to jednoduché, ale co složitější pokrmy? Například na takovou pizzu musíte nejdříve dát ingredience dle hostova přání, což provedete zmáčknutím různých kláves podle požadovaných přísad. Poté je ještě potřeba dát pizzu na chvíli péct, ale opět dávejte pozor, aby se nespálila! Za každou splněnou objednávku dostanete nějaké ty penízky a za ty si pak můžete na přelomu dne upgradovat svoji restauraci. Předně je nutné nakoupit nové recepty, protože čím větší sortiment budete nabízet, tím víc zákazníků se vám pohrne. K zahození také nejsou různé speciální věcičky, například kasička na tuzéry nebo třeba televizor, který zvýší trpělivost čekajících lidiček. A pak tu ještě máme reklamní kampaně, které na určitou dobu nebo i trvale zvýší vaši popularitu a tím pádem i počet zákazníků.

Teď si asi říkáte, kde že jsou ty rozdíly oproti prvnímu dílu. Pravdou je, že žádná velká novinka zde není, pouze je vše vylepšeno a dovedeno k dokonalosti. Asi nejrazantnějšího zlepšení, které vás hned po spuštění bací do očí, se dočkala grafika. Sice by bylo stále co vylepšovat, ale už se na to dá koukat :-). Druhou, řádně vypiplanou oblastí je strategická část mezi jednotlivými dny. Možností k upgradu je nyní mnohem víc, jen samotné jídlo je přehledně rozděleno mezi dvanáct položek. Přibyly reklamní kampaně zvyšující návštěvnost a rozvážecí služba – chlapíci na kolech mohou dovážet jídlo až do domu, samozřejmě za tučný poplatek. Další změnou je, že několikrát za den nastává rušná hodina a zákazníci přicházejí mnohem častěji než normálně. Má to sice kladný efekt, že nemáte o objednávky nouzi, ale zase je větší pravděpodobnost, že nějakého človíčka obsloužit nestihnete.

Celkově nelze druhému pokračováníOre no Ryomi nic vytknout. Změny jsou pouze k lepšímu a to snad po všech stránkách, od grafiky, přes hratelnost, až po strategické prvky. Pakliže se vám první díl líbil a nebo jste jej naopak nehráli a chtěli byste si vyzkoušet, jak taková restaurace funguje, jste na správném místě!

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =

RAPTOR2 | 25.11.08 v 20:24

Tak to je fakt hustá srágorovina...nejde vypnout, rozhodí nastavení mon. a po šedesátém pivku prodaném blbci v monterkách, jsem dostal chuť zabít recenzenta... :))

AjA | 03.02.08 v 13:24

Já nejsem velký fanda PC her, ale tahle "kravinka" mě fakt dostala:o)

Aczehovsky | 24.10.07 v 19:43

JE TO HUSSTTÁÁÁ HRA!!!!!!!!!!!

Patrik13 | 24.03.07 v 08:00

mne to ide

Korinka | 10.06.06 v 11:43

Lidi!!!!!!!! Nestahuj te to! je to mega pičovina! a ještě mě to krplo kompl a nejde to vypnout!!!!! NESTAHUJ TE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elinka | 11.02.06 v 09:03

Je to bezva hra!!

elinka | 15.01.06 v 14:42

Mě to de úplně normálně

Sevik | 29.07.05 v 20:12

nefunguje to,tak to ani nezkousejte stahovat.jen si tim zaserete kompl!!!ale i tak,bez tak je to huste pitoma hovadina

lusy | 20.06.05 v 19:19

nechce někdo sins 2 zadara a pravý original a mě to taky nehraje nikdo s tím nic neudělá

Adéla | 04.03.05 v 22:07

Hrál už někdy tady tu hru?Je dobrá?Stojí fakt zato,tak jak to tady píšou?Já jen jestli si tím mám zasrávat comp,nebo si stáhnout něco lepšího víte?Jesrli mi to někdo může doporučit,prosím napište mi na Mail..

Aneta | 02.03.05 v 15:26

Podařilo se mi to mnoha marných pokusech otevřít,ale za chvíli se objeví okno "running out" a hra chcípne.

Maasterr | 29.01.05 v 17:05

Sraci, koukejte to vopravit, stahoval sem to uz nejmin sestkrat a nefunguje to, chyba je na vasi strane. Prestante sem davat takovy shity, aspon si srovnejte linky a davejte sem hry, ktery fundujou!!!!Zlate www.plnehry.cz !!!!!!!

blabla | 15.01.05 v 22:17

Doprčic proč to nefunguje!!!!! asi je nás víc, komu to nejde... proč s tim něco neuděláte???!!!!

Kleska | 09.01.05 v 15:33

NEFUNGUJE!!!!! Shit, mate v tom hustej bordel.

MastaB | 30.12.04 v 13:34

nevite jak se hasi???

Annie | 29.12.04 v 14:21

Mě to taky nejde spustit, hlásí to error. Ví někdo co s tím??? Díky.

Briganta | 29.12.04 v 11:47

Aspoň ti to jde spustit!

Marrco | 29.12.04 v 08:50

Ani si to nestahujte je to uplna blbost,a ta hudba mi šla po 5 minutach už taky na nervy!!!


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce