recenze

Hedgewars

Hedgewars

Kdo by neznal roztomilé červíčky, kteří v mžiku tasí bazuku a střílejí na protivníka. Nyní vám představuji úplně jinou, ale zároveň stejnou hříčku, která je navíc free a pobavíte se téměř stejně jakou u Wormsů. Nevěříte? Zkuste a uvidíte! Stojí to za to.
Princip hry je naprosto stejný jako Worms, zde ale máte k dispozici podivné kuličky se zoubkami na hřbetě. Jsou velmi roztomilé, ale také velmi vražedné. Můžete hrát proti počítači, nebo si dát duel třeba s kamarádem. Stačí si jenom vybrat. Jakmile začnete, nebudete chtít přestat. K dispozici máte hned celý arzenál zbraní. Bazuku, granátomet, řízenou střelu nebo třeba brokovnici. O granátech ani nemluvím. Zkrátka jde o perfektní zdroj zábavy. A malinké postavičky se jenom činí, aby zničili protivníka. Pokud zničíte jednoho, na jeho místě se objeví křížek nebo rakvička. Stylové, viďte? Na pozadí vám bude hrát legrační hudba a efekty nejsou vůbec špatné. Ačkoliv je grafika poněkud horší než u Worms, nedá se říci, že by se autoři nesnažili. Jejich snaha je skutečně vidět, věřte mi. Jen je škoda, že nejsou první, kdo přišli s takovýmlhe nápadem. Rozhodně však tahle hra přijde vhod pro ty, kdo si nechtějí Worms kupovat a rádi by si zahráli tenhle typ her.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =

Iveta111

Iveta111 | 09.09.16 v 23:16

Nádherná hra.

Štěpán Novák | 05.12.10 v 16:35

Poraďte mi please, nevím jak vyměnit ježka... Mám pouze klávesnici a touchpad. Umím samozřejmě vybrat funkci vyměnění ježka z menu, ale tím také končím. Děkuji.

ja | 25.11.08 v 16:38

jedna sa o OSS (GPL licence), ne o freeware

Mintaka | 28.09.08 v 00:54

Rádo se stalo. Víc by mě však potešilo zařazení hry do přiměřenější kategorie.

BTW: Dnes tatáž autorka zařadila mezi strategie i tuto hru:
http://www.freegame.cz/game.php?id=9330
to se možná dočkáme toho, že všechny hry budou strategie.

Vzhledem k tomu, kolik je dneska webů zabývajících se freehrami, řekl bych, že správné řazení a možnost kvalitního vyhledávání je dosti důležitá. No a sebelepší vyhledávání moc nezmůže, pokud budou hry zařazeny v nesprávných kategoriích.

Freegame | 25.09.08 v 11:09

Diky za napad, az budeme v budoucnu pridavat kategorie, bude tam bran ohled na "Worms like hry".

Mintaka | 15.09.08 v 10:29

....

Mintaka | 09.09.08 v 15:36

Možná jste předali činnost přidávání her na FreeGame nějakým robotům, protože už vás to nebavilo a pochopitelně, takoví roboti nejsou schopni smysluplně odpovídat na dotazy vašich uživatelů...

Mintaka | 08.09.08 v 10:24

Žádná reakce?

Mintaka | 04.09.08 v 16:15

Wormsíci jsou pravda trochu hraniční hra, mezi taktickou a akční hrou. No, ale i na tomto serveru byli řazeni mezi akční hry.

Viz hry na freegame (Buhužel kvůli omezení redakčního systému nemohu vložit odkazy !ani na vaše vlastní stránky! takže jen názvy):
Liero
Liero Extreme
Liero AI/MP
Worms!
NiM 2
Soldat
Ball Warz
Duck Mr Duck
Ice Wars
A další


A vyjímka potvrzující pravidlo:
Ice Wars
(I když zde, kvůli způsobu odehrání kola oprávněněji.)

Bude náprava, nebo se s tím mám smířit?

// A neříkejte že jsem puntičkář :-)


galerie

Hedgewars Hedgewars Hedgewars Hedgewars Hedgewars

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce