recenze

Hammurapi 2.0

Hammurapi 2.0

Kvalitních freeware strategií je jako šafránu. Málo. Pro fanoušky tohoto typu her mám však dnes dobrou zprávu – Hammurapi 2.0 je vcelku dostatečně kvalitní strategie, která dá na chvíli zapomenout na „šafránový“ syndrom.
Co by to bylo za komplexní strategii bez komplexního manuálu. Po instalaci hry Hammurapi 2.0 od německého autora Bernda „Bernie“ Ratfische se nám tento objeví v adresáři s hrou a je velmi obsáhlý. Naštěstí umím vcelku obstojně německy, takže jsem se těmi 25 stranami profesionálně vypadajícího textu prokousal jako Jeníček stěnami perníkové chaloupky. V každém případě má autor za takto zpracovaný manuál plusový bodík.

Málokdo si dnes pamatuje klasickou textovoou strategii s názvem „Hammurabi“ (v češtině Chamurapi), která před mnoha a mnoha (a ještě více mnoha) lety bavila počítačově-herní komunitu celého světa. Budovatelský kousek skvěle harmonizoval osévání polí, budování virtuálních měst, zvyšování (či snižování) daňové zátěže obyvatelstva či motivoval obyvatele k rozplozování. A to vše prosím bez grafického rozhraní. Dnešní Hammurapi 2.0 je remakem oné slavné gamesky v kabátu mnohem komplexnějším a vyspělejším. V rámci jednotlivých tahů rozvíjíme své virtuální království (stavitelství, diplomacie, daně, válka…) a současně se vymezujeme proti soupeřícím zemím (Arménie, Sába, Mezopotámie aj.). Čili jedná se o klasickou tahovou strategie s mnoha možnostmi a nastaveními, která se – jak jste již asi poznali – odehrává ve starověku.

Hra mně na několik hodin dostala, ale objektivně musím přiznat, že mnohým z vás může vadit její lehce obstarožní grafický interface a hlavně jazyk německý. Tak jako tak věřím, že si své příznivce najde.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =

frodopipin

frodopipin | 25.02.16 v 18:42

Kdybych uměl německy ... -.-

ALIEN | 27.03.07 v 18:22

jak se kupujou vojáci?dík za odpověď

kaca | 19.01.07 v 20:47

dik

Marian | 19.01.07 v 15:29

Jůůůůůůůůůůů :-)

katka | 19.01.07 v 15:14

zzzzzzzz


galerie

Hammurapi 2.0 Hammurapi 2.0 Hammurapi 2.0 Hammurapi 2.0 Hammurapi 2.0