recenze

Final Core

Final Core

Patříte k fanouškům hardcore RTS, máte rádi vesmír a vesmírné boje? Pokud je aspoň jedna pozitivní odpověď, pak směle čtěte dál a stahujte. Dnes vám nabízíme hru, která je sice dělaná v Game Makeru, ale svým obsahem je přímo unikátní.
Pokud se podíváte na screeny, pak určitě poznáte styl hry. Hra je udělaná v Game Makeru a tudíž grafika není úplně oslňující. Hlavní je opravdu hardcore náplň. Stavíte lodě, ať už útočné, obranné nebo podpůrné. Před každou misí, si můžete udělat jinou výbavu, koupit nové prvky a části a skládat je dohromady. Počet kombinací je při tak velké rozsáhlosti a objemu skoro nekonečný a málokdy se vám stane, že na nějakou kombinaci narazíte dvakrát, tedy až na vaše oblíbené. Počet misí v kampani je 16, čeká na vás ohromné množství nepřátel, bossů a také pár překvapení.
Pokud vám nějaká část dělá problém, můžete trénovat a vymýšlet nové postupy v training módu nebo zkusit freeplay. Co se týče surovin, jsou to peníze a tzv. flux. Při hře je ještě sekundární zdroj a tím je energie a to hlavně platí pro lodě. Ovládání je intuitivní, ale zprvu budete zaskočení komplexností hry, takže chvilku bude trvat, než si zvyknete kde je co a jak co funguje. Naprosto parádní kousek.

A pár čísel nakonec – 120 různých částí lodí, 100 achievementů, bitvy 50 vs. 50, stavění základen s kombinací 9 různých budov, 5 hodina zaručeného hraní.


stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =

Zz | 01.11.22 v 10:49

Hra probíhá v pauzovatelném real-time. Stavíte vlastní lodičky, z mnoha součástek a pak s nimi bojujete, přičemž jednotlivé části lze v boji samostatně odstřelit. V některých akcích se staví i podpůrné-výrobní základny. Grafika je jednoduchá, symbolická, praktická. Zprvu trochu zmatek, ale pak velká naděje... hra bohužel myslím nevyužívá celého svého potenciálu díky několika hloupostem... alespoň tedy v kampani. Inteligentně postavená loď je sice třeba, ale největší vliv zpravidla má tonáž nebo množství - po většinu kampaně nemá smysl používat nic než jednu co největší loď ze všech součástek které máte k dispozici. Mise kampaně jsou skriptované, se všemi nedostatky tohoto postupu - otravně vás vodí od jedné události do druhé, průběh jednotlivých eventů je předem nepředvídatelný, často to stojí na tom, že v určité fázi nepříteli neustále spawnují nové a nové lodě, vítězíte často až postupným opakovním, poznáním toho co je třeba... někdy opruz. Škoda, jinak je to opravdu vynikající hra.

Zz | 01.11.22 v 10:22

Pokud rozehranou, uloženou hru z kampaně opustíte (např. předchodem ho plného editoru), nic vás neupozorní na to jak si ji znovu zpět nahrát a nezačínat od začátku - je třeba vyvolat v základním menu přes klávesu "P" malé menu ze kterého lze nahrávat.

Kalousek100

Kalousek100 | 31.05.20 v 05:48

Dobrá hra

Jana-Šibravová

Jana-Šibravová | 13.09.16 v 19:10

jak si zajímavé

Petr | 31.05.11 v 19:32

Nevím čím to je ale když si hru uložím a vypnu, později ji už nenačtu... takže škoda.. :/


galerie

Final Core Final Core Final Core

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce