recenze

WiniGolf

WiniGolf

Golfových simulací na freewarovém poli mnoho není a když už jsou, tak nepříliš valné kvality. Prolomí WiniGolf ledy a stane se konečně králem počítačového golfu? Toť otázka, odpověď na ni naleznete v dnešní recenzi…
Golf je ten druh sportu, se kterým můžete začít prakticky v libovolném věku. Ať jste obtloustlý bezvlasý stařík a nebo začínající topmodelka. Ovšem není pravda, že to je pouze sport snobský. Stále častěji mu propadají nižší a nižší společenské vrstvy, což předznamenává, že to již ani zdaleka není odvětví normální veřejnosti nedostupné. Samo sebou, chcete-li být nejlepší, nebude vám stačit hůl za pět tisíc, ale budete potřebovat vybavení mnohokrát dražší. O tom však naše recenze není, pojednává totiž o verzi golfu, jenž je zcela zdarma a navíc si ho můžete zahrát v teple domova… WiniGolf, tak zní název oné inkriminované hry.

Přiznejme si to, vysloveně zdařilých golfových simulací je velmi, ale velmi málo. Jediným za zmínku stojícím titulem by snad mohlo být japonské Kimaru, který ale vlastně ani tou golfovou simulací v pravém slova smyslu nebyl. WiniGolf je mu v mnohém podobný – golfisty se nedočkáme a vidíme tak pouze míček, přítomna není ani hůl. Za pomoci myši vždy namíříme do předurčené jamky a pak už jen doufáme, že „to tam spadne“. To bychom si to ale moc zjednodušili, WiniGolf je rozsáhlejší. Tak předně si ujasněme fakt, že nezavítáme na golfové hřiště, ale budeme hrát pouze na menších jamkách minigolfu. To s sebou nese řadu nevýhod, ale i jednu výhodu – možností je skutečně neuvěřitelně mnoho a doslova mi vyrazilo dech, kolik různých variant nám autoři nabízejí. Příjemné pak je, že si rozehranou hru můžete uložit a posléze v ní pokračovat. Bohužel, grafické zpracování už na tom tak výsostně není. Stáří gamesy už je přece jen znát, ale stále je to ten lepší případ, kde vyhrává hratelnost nad zpracováním a ne naopak.

Na jednom počítači se může vyřádit najednou i několik hráčů a musím říci, že to, co hledají – tedy zdařilou zábavu, jim WiniGolf může poskytnout. Kromě grafiky hru sráží do kolen zvuky. Hudební doprovod by mohl být lepší, stejně tak okolní zvuky, jenž pro jistotu chybí úplně. V porovnání s povedenou hratelností můžeme audiovizuální zpracování přehlédnout a suma sumárum nelze WiniGolf hodnotit více jak pozitivně a mohu vám jej jedině vřele, vřele doporučit!

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 2 =

LOL | 22.07.13 v 12:38

62 úderů, to chci vidět... :-D

Tibor | 22.07.13 v 12:37

Taky by mě zajímal nějaký přehled, kdo má kolik rekord. :)

Bohdan | 03.11.10 v 12:28

Nevite někdo jak se dá smazat tabulka rekordu.

jose | 05.06.07 v 21:25

taky mám rekord 26 pod par čili 62 úderů

Roman | 26.10.06 v 04:29

Můj rekord je 26 pod par. Zajímala by mne tabulka nejlepších hráčů.

rewt | 06.08.06 v 16:51

pro dva je to GOOD hra tak 75%

LnicJ | 28.11.04 v 15:33

72% ... to ne, tak 50% ;-)


galerie