recenze

International Soccer Remake

Nečekejte žádné grafické orgie ani nabušené soupisky a strategie. Dříve se hry dělaly jinak, dle svých možností. Přihrávka, střela a pohyb. Více k vítězství poháru nebylo potřeba. A toto byl jeden z těch fotbálků, na které se nezapomíná. Nebo by aspoň nemělo.
Snad už se seběhli všichni příznivci těchto „vykopávkových“ gamesek a nostalgické vzpomínání může začít.

Fotbal, to je taková ta hra na zeleném trávníku, po kterém běhá skupina chlápků za míčem sem a tam. Rozlišujícím znakem, kdo ke komu patří, je barva jejich nátělníku. Nejsem fotbalový ignorant, ale takto to na pohled skutečně působí. Samotnému zápasu předchází volba dresů a to, jestli budete hrát proti AI nebo kamarádovi. Pak už se od výkopu po dobu tří minut v každé půli budete snažit vsítit více gólů než anonymní soupeř. Pár přihrávek (O) a pak střela, popřípadě skluz bez míče (P). Jak jednoduché ovládání a přesto jsem prohrál 4:0. No budu muset ještě trénovat, ale vy si užijte tento nový remake staré hry.

Podařilá kopie, která je přesně taková, jako originál. Tím se hra stává atraktivní spíše pro fajnšmekry a fandy starých her.