recenze

oSwBallz 2

oSwBallz 2

Ve světě her platí (až na pár vyjímek) zajímavý paradox. Obvykle totiž hry s jednodušším ovládáním dosahují mnohem vyšší hratelnosti a chytlavosti než ty "propracované" a složité. oSwBallz 2 se ovládá jedinou klávesou, a i přesto je opravdu dobrý.
Je to tak: v jednoduchosti je krása a tahle hračička jenom potvrzuje pravidlo. Jak je vidět ze screenů, před sebou vidíte dráhu složenou z různých čtverců a na ní kuličku. Právě tu kuličku vy ovládáte a máte za úkol provést ji bezpečně přes tuto, spíše než závodní, překážkovou, dráhu. V kostce: Princip se od prvního dílu nezměnil.

Jak že to vlastně je s tím ovládáním pomocí jediné klávesy? Jakou má ta klávesa funkci, že se s ní dá projít libovolná překážka? Ta klávesa (mimochodem libovolná, kterou na své klávesnici najdete) má následující funkce rozdělené podle stavu, v jakém se právě vaše kulička nachází. Základ je skok. Odlepením se od země reaguje míček na stisknutí, pokud není v nějaké zvláštní pozici. Jednou z takových může být třeba situace, kdy už ve vzduchu je. Potom se okolo něj na chvíli objeví aura - jakýsi štít. Při dvojzmačknutí se míček na chvíli viditelně zpomalí a pokud je například na růžovém políčku se šipkou, potom na stisknutí klávesy reaguje změnou dráhy ve směru, jaký naznačuje piktogram.

Bohužel autor nastavil obtížnost hned od začátku pěkně vysoko, a tak asi většině ani velká zásoba životů nevystačí na moc dlouho. Ale o to víc byste se měli snažit se překonávat! Druhou věcí k vytknutí je potom grafika. I když na ní tahle hra zrovna nestojí, je škoda, že se nese v takovém strohém duchu.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 3 =

martins | 13.12.05 v 10:59

i want to play game on the internet


galerie

oSwBallz 2 oSwBallz 2 oSwBallz 2

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce