recenze

Erix

Erix

Pokud si toužíte vydechnout u nějaké na mozek nenáročné hříčky, máme zde něco pro vás. Princip vám může být povědomý, inspiraci totiž autoři našli ve hře z mobilního telefonu. Každopádně máte jistotu, že hlavu příliš potřebovat nebudete… ;-)
V perexu jsem se zmínil o tom, že námět autoři našli ve hře z mobilního telefonu (konkrétně značky Ericsson, odtud pojmenování hry Erix). Ale vůbec poprvé byl použit již na počítačích, na které dnes nahlížíme jako na pradědečky dnešních PC. Ano, jedná se o další gamesku, která je založena na starých dobrých principech, ovšem oblečenou do moderního grafického kabátku. Pokud je pro vás tato představa zajímavá, můžete v klidu pokračovat ve čtení…

Pro některé z vás nebude princip ničím novým, pro ostatní v jednoduchosti vysvětlím. Ovládáte čtvereček, kterým na začátku můžete pohybovat po obvodu herního pole. Pokud čtvereček kurzorovými šipkami nasměrujete do vnitřku pole, všimnete si, že se za vámi táhne nová linie. A pokud se vrátíte zpátky k okraji, vznikne území, které je v zásadě odlišné od zbytku herní plochy. Rozdíl za moment objasním. V budování, rozšiřování vaší plochy vám brání nepřátelé. Jelikož grafika samotných postav se více-méně od „mobilního“ grafického provedení neliší, nemohu nepřátele označit za lidi, zvířata, či mimozemšťany, jak bych to za obvyklých událostí učinil.

Jednoduše, tito nepřátelé se pohybují po herní ploše tím způsobem, že se odrážejí od zdí, jejich pohyb je tudíž předvídatelný a předvídat byste měli, jelikož vás mohou zničit nejen při přímém kontaktu, ale i při kontaktu s linkou, kterou jste ještě nestačili spojit s okrajem, nebo se svým vytvořeným územím! Nepřátelé na vaše území nemohou, a tím se dostáváme k samotnému principu hříčky. Vaším cílem je obsadit určitou plochu, kterou máte v procentech zadanou na spodním okraji obrazovky. Za toto obsazování dostáváte body a po „kolonizaci“ dostatečně velkého území se dostáváme do dalšího levelu. Body dostáváte rovněž za každý další level, ale také za „uvěznění“ nepřítele ve vašem území. Tak hurá do obsazování a nezapomeňte se pochlubit dosaženým skóre v diskuzi pod článkem!

Po celou dobu hraní mě doprovázela příjemná, klidná atmosféra, na které má dle mého názoru značný podíl povedený hudební doprovod. Vlastně bych celé hraní označil za jakousi relaxaci, z níž mě vytrhávaly pouze stresové chvilky, kdy jsem se zvýšeným tlakem na šipky snažil předejít ztrátě života. V menu si můžete vybrat ze dvou skinů, doporučuji „sunrise“. Ke grafice nemám větších výhrad, ocenil bych ale např. více skinů. Je škoda, že autoři nezapojili vlastní nápady, od originální předlohy se Erix příliš neliší (pominu-li grafiku). Doprovázet vás bude pouze jedna skladba, což je místo, kde autoři mohli ještě zapracovat. Když už jsme u těch autorů, tak se zmíním, že tuto gamesku má „na svědomí“ tuzemský tým ALBIsoft, mezi jehož další dílka patří např. adventura Nukleární Karel. A to je o důvod víc, proč Erixe zkusit ;-).

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =

Smog | 16.04.04 v 22:26

tuhle hru mate ke ztazeni na SonyEricsson mobil


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce