recenze

RuneSword 2

RuneSword 2

Jedno z nejznámějších a nejkvalitnějších freewarových RPG se před nějakým časem dočkalo druhého dílu. Ten sice nabízí jen o málo kvalitnější zábavu než jednička, nicméně grafika a vše ostatní doznalo příjemných změn!
Pamatujete na první díl skvělého RPG titulu RuneSword? Pokud se vám zalíbil (o čemž mimochodem nepochybuji), otvírejte šampaňské – nyní vám totiž představujeme druhý díl, který je zákonitě lepší, hezčí a po všech stránkách propracovanější.

Začátek hry je stejný jako v případě prvního dílu. Nejprve si musíte vybrat svého hrdinu (přidělit mu základní body a obdařit ho prvotní podobou), s nímž se poté vydáte do jednoho z mnoha nabízených světů. Poté už nastává vše zajímavé. Putovat budete lesem, vyprahlou pevninou ale třeba i podzemím. Všude na vás však čeká v podstatě to samé – desítky nepřátel určených k likvidaci (souboje probíhají na kola podobně jako třeba u série Heroes). Je na vás, zda-li se vydáte dráhou nelítostného bojovníka, mocného mága či prostinkého zlodějíčka. V RuneSword 2 máte spousty možností, tak proč je nevyužít?

Kromě perfektní hratelnosti se ve vysokém duchu nese i technické zpracování. Grafika je velice příjemná, stejně tak i zvuková kulisa. Rozlehlost herního světa pak budí minimálně obdiv. Potřebujete vědět víc? Pokud jste tak již neučinili, okamžitě stahujte! Nebudete litovat…

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 2 =

Petulinda

Petulinda | 12.11.17 v 14:19

text příspěvku

PavelH

PavelH | 03.12.16 v 01:09

Dobrá hra.

def | 03.02.09 v 16:30

stava se jeste nekomu ze pri nahodnym setkani se vam jakoby zaseknou postavicky a namuzou se hejbat a utocit ale jen branit a tak, zatimco utocnici vas pomalu nicej?
je to skvela hra, ale kvuli tomuhle se tam da hrat jen calm village a dragon merchant, aspon u me

Václav | 04.01.09 v 13:14

Díky za níže vypsané tipy,doplním je po odhrátí o pár dalších. Nejdůležitější vlastností mi připadá evasion které zvedá obranu, a k tomu acrobatics které zvedá agility - to potřebujete aby mohla jít evasion na master +2. Evasion ale nemá každá rasa, a nenašel jsem rasu která by uměla healing hands a evasion dohromady. Další dobré vlastnosti body building, meč, sekera, heal, luk. Až seženete peníze přihodíte helmu a štít od obchodníka v The Hunt a vytáhnete obranu až na 22, což se na 20ti stěnné kostce nepřátelům přehazuje opravdu špatně:) Pro případné zásahy se ješte hodí sylvan leather někde v The Hunt a Nákrčník který mi dal kněz v jakémsi chrámu. A ještě tip na zbraně vorpal axe je dobrá zblízka, ale nejlepší mi přišel harklon sword který umí sekat na 3 sáhy, čili taktika sekerník s vysokou obranou vpředu a za ním sekáč s mečem na kterého naběhnou málokdy. A jeden lučištník, při 5ti postavách max. 2, šípů je málo, jsou těžké a rychle ubývají.
Celkově je hra velmi dobrá na freeware, jediné co mě vadilo je spousta quest předmětů které nepoužijete a nikde se nedozvíte co a jak s nimi. V těch krámech v inventáři je to horší než starý dobrý Baldurs Gate 2:)

sauron96 | 29.12.08 v 11:00

dobra hra

V.XXX | 18.11.06 v 12:52

prosim vás už sem celkem přišel na ovládání ,ale nevim jak používat utočná kouzla u mágů.?.?.?.

DANTINI | 16.11.06 v 15:44

dá se na to někde sehnat čeština?

Bojinda | 18.06.06 v 10:04

A ještě něco: Na začátku nemusíte použít všech 60 vlastnostních bodů. Můžete je použít až pak při hře. Tím pádem si třeba zrovna Acrobatics můžete naboostovat u postavy na 1. levelu až k master +2. Ale i jiné vlastnosti se hodí (Body Building, Healing Hands určitě)

Bojinda | 18.06.06 v 10:01

Strávit klidnou noc se podaří opravdu málokdy, spíš výjimečně. Nevím, co to ovlivňuje. Většinou se nevyléčí nic, občas pár životů a výjimečně všechno. Léčení lze tedy řešit následujícími způsoby: Lektvary, Revive a Healing Hands. Lektvary koupíte v krámě, ale neobnovují se tam a proto se musí používat s rozmyslem. Revive je vlastnost, která oživí mrtvého, ale NEVYPLATÍ SE!!! Protože vlastnost Healing Hands (stačí Novice) je mnohem lepší! Asi je to bug, ale Healing Hands (HH) OŽIVÍ I MRTVOLU!!! HH můžete použít jen párkrát za den, ale pokud ji mají alespoň dvě postavy, úplně to stačí. Jakmile vám totiž přejdou kola přes 200 a začnou od 0, začal nový den a máte zase plný počet. Abyste málo přišli k úrazu, musíte mít dost Action Pointů = NEPOUŽÍVAT ŽÁDNE BRNĚNÍ A ŠTÍTY, MÍT CO NEJLEHČÍ ZBRANĚ, VYSOKOU AGILITY (VLASTNOST ACROBATICS ASPON MASTER) A CO NEJVÍC POUŽÍVAT LUKY A ŠÍPY. (JÁ MĚL TŘI POSTAVY A JEDNA JEN STŘÍLELA, ONO ŠÍPŮ JE TAKY MÁLO) Důležité je taky neútočit jako první po získání kontaktu, dobré je nechat soupeře útočit po chůzi, kdy má postih na zásah, a zaútočit zblízka, kdy máte naopak bonus, a případně utéci. Případné dotazy směřujte na mail, rád pomůžu, budu-li vědět.

stexes2 | 28.05.06 v 18:03

hejky plosím vás nevíte jak to teda spustit? sem v koncích mohl byste to někdo popsat přesně moc moc díky

Krysa | 26.05.06 v 07:54

No kdyz ste unaveny tak se muzes zakempit, ale taky nevim jak se zakempit kdyz nejsem k smrti unaven a hlavne se mi po zakempeni nelecej zivoty:( nevite cim to je?

slipka | 17.05.06 v 21:24

stači když si nahazite hrdiny v prvnim menu a ne při vyběru tome.pak všechno fachá jak má.kdybyste ale náhodou někdo přišel jak na to aby se ta moje grupa vyspala tak mi dejte vědět.

Matthew | 17.05.06 v 09:51

aha, tak to mam asi problem, ze to podle toho navodu nevyresim, protoze mi nejde pustit ten creator :-(

slipka | 17.05.06 v 06:12

ehm pardon...tak znovu http://www.runesword.com/forums/viewtopic.php?t=76&sid=add8b3646077f61a4bf9646ea2b82510

slipka | 17.05.06 v 06:12

rozřešení.... http://home.zcu.cz/~knykles/Denalkoholiku.htm

slipka | 17.05.06 v 06:03

dělá mi to to samo navic maj všichni moji hrdini stejnej ksicht,podle toho jakej ho má posledni vytvořenej.

Matthew | 16.05.06 v 21:15

Nevim jestli neco delam spatne, ale nejde mi to hrat. kdyz chci zacit hrat a vytvorim si partu, rika mi to ze tam musi byt human controlled char a ja ze ho tam nemam. co s tim?

Václav M. | 16.05.06 v 13:32

Doufám, že odstranily některé chyby, kterými byla jednička prolezlá. Ze screenshotů to říct nelze. A hru si stáhnu až někdy příště - až mě přestanou bavit osmičky Wizardry.


galerie

RuneSword 2 RuneSword 2 RuneSword 2 RuneSword 2

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce