recenze

Final Fantasy VII: The Dark Cloud

Final Fantasy VII: The Dark Cloud

Neoficiální pokračování výborných a propracovaných RPG Final Fantasy je zde a nabízí toho opravdu hodně. Propracovaným příběhem počínaje a zajímavými situacemi konče. I když grafika není na úrovni komerčních brášků, rozhodně to nesnižuje celkovou úroveň.
Pohybujete-li se na herní scéně trochu déle, jistě vám pojem Final Fantasy není neznámý. Tato původně konzolová série se totiž prosadila i na komerční PC scéně, a protože se jednalo skutečně o nevšední téma, prorazil tento motiv i na filmová plátna. Na freewarové scéně se s tím nikdo ale moc neprosadil. Je sice pravdou, že zde to není až tak potřeba, protože by hrozilo jako například u Freecraft: The War Begins, že by se autoři dostali do křížku s majiteli práv, přesto alespoň jistá variace zde být mohla.

O ní se pokusil až Denis Murény, autor dnešního projektu. Tomu se podařilo něco opravdu nevídaného. Vzal známý program RPG Maker, použil jako základní motiv vyvrcholení příběhu u původních Final Fantasy VII a postavil na tom celou hru. Nutno říci, že si dal skutečně záležet. Pokud se do ní opravdu ponoříte, nepočítejte s tím, že byste vše dohráli během několika hodin. Jedná se o skutečně komplexní záležitost, které v délce dokáže konkurovat snad jen Ahriman's Prophecy nebo Land of Dreams. Celkový příběh vám pak nabídne tolik zvratů a nečekaných situací, že by se i politici v naší korupcí prolezlé zemičce mohli lecčemu přiučit. Počítáte-li s tím, že se vám do rukou dostane pouze jedna postava, pak vás musím zklamat, protože v celém průběhu se jich vystřídá hned několik.

I když zpracování kvalit komerčních brášků nedosahuje, nelze to brát jako nedostatek. Autor přece jen tento freeware kousek dělal prakticky sám a nemůže se rovnat dílu týmu, kde působilo několik desítek lidí. Celkově hodnotím dnešní kousek velmi dobře. Fandíte-li RPG titulům, pak je pro vás stažení příjemnou povinností.

stáhnout hru
artman

autor
/ artman

Skóre

82 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 5 =

MarieH

MarieH | 08.09.16 v 00:24

Dobrá hra.

kowtnaak | 03.11.08 v 12:06

FF moc na pc nevycházely...určitě seženeš 1-4 jako romky na nějaké emulátory a FF7 zrovna myslim vlastně vyšla i v PC verzi ale spíš by se ti kvůli požitku vyplatilo víc koupit PS1 jinak FF1 a 2 maj teďka hezký remaky na GBA

to je jedno | 24.08.07 v 18:01

kde zozeniem ostatne diely Final Fantasy pls

Unknown-face | 13.09.06 v 19:45

Trošku těžký v tom lese na začátku,ale to k RPG Makeru patří

Leif | 29.08.06 v 12:33

sry- moje chyba...

Leif | 29.08.06 v 12:07

jde vám to stáhnout ?


galerie

Final Fantasy VII: The Dark Cloud Final Fantasy VII: The Dark Cloud Final Fantasy VII: The Dark Cloud Final Fantasy VII: The Dark Cloud Final Fantasy VII: The Dark Cloud