recenze

WZebra

WZebra

Hra se zvláštním názvem WZebra není nic jiného, než skvěle zpracovaná deskovaná gameska Othello známá z mobilů a PC také jako Reversi. Pojďte se tedy mrknout, jak si stojí tento remake.
Pravidla deskové hry Othello, pro ty, kteří ji neznají. Na desce 8x8 polí jsou umístěny bílé a černé kameny. Hráči se střídají, přičemž v každém tahu položí jeden kámen a všechny kameny v osmi směrech, které nově položený s některým z původních kamenů svírá, změní na svou barvu. Cílem hry je po zaplnění celé desky mít více kamenů než soupeř.

WZebra je jen o GUI rozšířená verze programu Zebra, jejíž vývoj sahá do roku 1997, kdy na IOS (Internet Othello Server) získala hodnocení 1500 - tedy na úrovni živého amatéra. Jeho autor Gunnar Andersson na jejím vývoji pokračoval. Roku 1998 dosáhl hodnocení 2500 a skončil třetí na světovém turnaji programů pořádaném IOS. O rok později už dosáhl hodnocení 2932. Jeho grafická podoba se nadále vyvíjela, až do roku 2003, kdy byla vydána tato verze.

WZebra je nejen dokonale nastavitelná, co se obtížnosti a počtu tahů promýšlených dopředu týče, ale umí i analyzovat hru dvou hráčů, nebo poraženému hráči ukázat jeho chyby. Pro fandy hry je to soupeř, pro amatéry učitel a navíc ve skvělé 3D grafice!

stáhnout hru
Yipp

autor
/ Yipp

Skóre

75 %

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 3 =


galerie

WZebra WZebra WZebra WZebra