recenze

Raspberry

Raspberry

Prototypy a experimenty Jonathana Blowa mají vždy něco do sebe, i když ne vždy jde o plnohodnotné hry. Dnes například představuje originální koncept v několika málo úrovních - přesto je hratelnost natolik poutavá, že vám tento neduh nebude ani v nejmenším vadit.
Hra obsahuje dosti rozsáhlý tutoriál, který pěkně polopaticky ukazuje na příkladech vše, co potřebujete o hře vědět. Třeba to, že se ovládá pouze myší nebo to, že cílem vašeho úsilí jsou koule volně poletující po úrovni. Vždy se musíte snažit vyrýžovat z nich co nejvíce bodů, háček je v tom, že postupem času se mění způsoby (celkově jsou čtyři), jakým z nich cenné body vyrazíte. Jednou se musíte dotknout dvou stejnobarevných kruhů, podruhé zase nahnat všechny koule na správnoíu stranu, jindy se od nich musíte držet co nejdále. Změny jsou dosti dynamické a nenadálé, a i když vám ukazatel na pravé straně napoví, co vás čeká, není to úplně výhra - už jen vnímat situaci v aréně dá dosti práci.

Prozatím to vypadá zábavně, ale je zde pár věcí, které celkové hodnocení nesrážejí dolů pro nic za nic; předně je to nízký počet úrovní, do kterých se navíc nepropracováváte přes své vysoké skóre, ale prostě si je vyberete z menu. Ve hře tak chybí motivace ať už v podobě highscore či postupu do obtížnějších lokací. Navíc nemůžete prakticky prohrát a tak vás po nějaké době hra přestane bavit. A přitom stačilo tak málo - audiovizuálnímu zpracování je k tomuto kousku naprosto dostačující.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 5 =


galerie

Raspberry Raspberry Raspberry