recenze

Flip the Mix

Flip the Mix

Máte rádi lentilky? Značka M&M je známá po celém světě. Dokonce se proslavila i v galaxii. Hrdina jednoho filmu na ně přilákal E.T. mimozemšťana. :) A tentokrát snad nalákám já vás na hru Flip the Mix, co říkáte?
Co byste řekli dobře graficky a zvukově zpracované gamesce na téma známých a lahodných lentilek značky M&M? Komerčních her propagujících nejrůznější lihoviny už bylo dost! Proč tu nedát pohodovou, odpočinkovou hru na téma oblíbených sladkostí? Proč ne, že? Musím říct, že grafika je na tak dobré úrovni, že můžete dostat přinejmenším na lentilky chuť, takže do ruky uchopte nějakou dobrou sladkost (nejlépe krabičku lentilek :), pohodlně se usaďte a jdeme na to…

Rozjíždíme hru, vidíme celkem podařené vstupní intro a hlavní nabídka je tu! Co jiného si vybereme, než známé „New game“? Po vybrání této položky následuje jakýsi dialog. Pokud to tedy lze nazvat „dialogem“. V tuto chvíli vidíme ve hře první chybu, gameska používá jakési neznámé nečitelné písmo, takže místo herního příběhu, či co to má být, tu vidíme jen kupu obdelníčků. Nevadí, pro start klikněte na to levé tlačítko. Teď mě tak napadá, o jakou logickou hru vlastně jde? Možná vás styl Flip the Mix napadne hned po jeho rozjetí. Je tu pravidelné herní pole plné barevných lentilek. Asi má každá barva z nich jinou příchuť :). Pokud hádáte, že jde o klasické skládání různých barevných polí do vodorovné, nebo svislé trojice, hádáte správně. Klikáním si jen vybíráte, které dvě lentilky chcete mezi sebou vyměnit. Vždy můžete lentilky prohazovat jen po rovných osách (nikoliv šikmo) a můžete je vyměňovat jen tak, aby vždy po ukončeném tahu vytvořily (minimálně) trojici. Takto úspěšně vytvořená lajna lentilek zmizí, škoda, mohly alespoň dobře chutnat. Ale když by na to došlo, taková digitální lentilka? No, raději ne… Snad vás uklidní, když za každou skupinu těchto sladkostí získáváte alespoň ty body. Pokud se vám podaří vytvořit čtveřici, nebo dokonce pětici – získáváte za ně samozřejmě více bodíků. Ale nikdy se nedozvíme, kolik bodů jsme za tento čin utržili, protože se tu opět projevuje ta chybka s písmem. Po každém úspěšném tahu vyletí z „místa činu“ jen trapný mráček s prázdnými čtverečky. Díky této chybě se také nikdy nedozvíme, v kolikátém levelu se právě nacházíme. Ale někdy je to tak lepší – nevědět. Každý další level neboli úroveň s sebou přináší další a další druhy lentilek. Čím víc druhů, tím je pro nás hra složitější, ale hezčí, protože ve vyšších kolech na nás čekají vtipně zpracované portréty neposedných „eMeMek“. A když už jsme u těch eMeMek, zaměříme se na chvíli na tu hlavní eMeMku, ta co to tam všechno vede. Občas vám do toho něco plácne, usmívá se na vás jako trdlo a něco pro vás má. Copak to asi bude? Jsou to jakési tři pomocné bonusy. Hádejte, na co jsou? Ano, pokud se dostanete do takové fáze, že už žádný tah nebude možný, vyplatí se alespoň jednoho z nich použít. A ten vám zamíchá kartami, to byste viděli! Nemusíte mít strach, že vyplýtváte nějaký z nich omylem, protože hra tuto situaci sama rozpozná a upozorní vás na to. (Tlačítka s bonusy se rozblikají.) Každý z bonusů promíchává celé herní pole trochu jinak, je jen na tobě, kterého si vybereš. Říkáte si – jen tři bonusy? To na celou hříčku bohatě stačí, autoři si to pravděpodobně moc dobře spočítali, že jich nebude zapotřebí víc. Ale na druhou stranu, jiné gamesky tohoto typu nemají bonusy žádné.

A opět se blížíme k závěru. Tohle dílko vytváří dojem pohodičky, zábavy, veselosti a snad všeho co by mělo být se sladkostmi spojeno, a tak to má být. Ale vlastně to celé tak trochu zavání i dětstvím, a proč taky ne, že? Občas je mnohem lepší se vrátit do dětských neviných let, než jen neustále řešit každodenní a nudné problémy. Takže je tohle celé vlastně v tom nejlepším pořádku. Zbývá nám asi jen to shrnutí… Takže grafika, zvuk, animace a vtip jsou přímo super, ale ta divná chyba s písmem to dokáže občas znechutit. Ale berte život s humorem, buďte v pohodě. Problémy jsou přirozené, byly jsou a budou, tak o co jde? Ale kdy s těmi potvorami problémy konečně pořádně někdo zatočí? Snad právě toto příjemné dětské ochucení života. Nebo něco jiného? Ale jo, třeba Freegame. Nedáš si lentilku? :)

stáhnout hru
JiGr

autor
/ JiGr

Skóre

75 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 4 =

raichl | 09.04.06 v 15:50

nejde spustit scitani

Žaneta | 11.05.05 v 18:06

jak se ty hry spouští???????????????????


galerie

Flip the Mix Flip the Mix Flip the Mix

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce