recenze

Feitrix

Feitrix

3D Tetris není věcí novou ani inovativní. Existuje mnoho napodobenin toho prvního a jedinečného jménem BlockOut, ale dnešní kousek jménem Feitrix ze slovenských luhů a hájů je prostě neodolatelný. Zase jeden remake v novodobé grafice, který se opravdu povedl.
V informaci o hře autoři z „dalekého východu“ vzdávají hold Alexeyi Pajitnovovi, hernímu guru, který stvořil Tetris. Právě z této hry je odvozen historický třírozměrný klon s názvem BlockOut, jehož remake Feitrix je předmětem dnešní recenze.

Pro ty, kteří mají vyvinuté prostorové vidění a milují logické hry, není jakýkoliv remake hry BlockOut určitě žádným překvapením. Suproidní hratelnost, nutkavá závislost, sžíravý pocit prázdnoty v případě odloučení od této pecky. Toto jsou atributy charakterizující stav spřízněného pařanstva při skládání padajících geometrických útvarů ve 3D na hromádku. Ono je to opravdu závislácké, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Před cca.18 lety jsem coby čerstvý programátor polovinu pracovní doby strávil u BlockOutu místo vlastní práce. Možná se divíte, jak to bylo možné, ale za Husáka se děly věci, nad kterými dnes zůstává rozum stát nejen generaci, která to nezažila.

Zpět ke hře. Feitrix mne okamžitě dostal. Decentní 3D grafika v moderním hávu, přítulná hratelnost jako u předlohy, špičková pocitová muzika, prostě mňamka. Protáhl jsem si mozkovnu, natáhl jsem si artritické poprstí a užil jsem si to po několik hodin. GO mládeži GO!

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =


galerie

Feitrix Feitrix Feitrix Feitrix