recenze

Extreme Dice

Extreme Dice

Hru v kostky zná asi každý a každý už si ji asi někdy zahrál. Ovšem, není jen jedná hra v kostky. Má několik odnoží. Jednu takovou vám nyní přinášíme.
Hra v kostky má velice staré a dlouhé kořeny. Za tu dobu, co existuje už mimo jiné stačila proniknout do lidových písní, zdomácněla jako jedna z nejlidovějších her, kterou si můžete zahrát v podstatě kdykoli a kdekoli, máte- li u sebe patřičné vybavení, tedy nejméně tři kostky. K dnešní hře však nebudete potřebovat kostku žádnou. Potřeba bude jen čas a chuť zahrát si.

Extreme Dice představuje právě jeden z mnoha módů her v kostky. Svým zaměřením se spíše podobá kartám. Vy si totiž virtuálně hodíte šesti kostkami a čísla, která vám padnou, budete muset seřadit podle několika zadání. Za prvé bude vaším úkolem udělat z pěti čísel klasickou postupku, tedy seřadit je od nejmenší po největší (pozor ale, ne obráceně!), druhým vaším úkolem bude sestavit tak zvaný plný dům, což představuje pět kostek stejné hodnoty. Následují úkoly „Pět kostek jednoho druhu,“ „Čtyři kostky jednoho druhu“ a „Tři kostky jednoho druhu.“ Jako poslední je „Run,“ kde musíte sestavit tři za sebou jdoucí čísla.

Je to tedy něco podobného jako postupka, ale jen se třemi kostkami. Volte vždy kostky s co největší číselnou hodnotou, protože konečné skóre se počítá právě z těchto hodnot. Nevyplatí se tak tedy dávat do „Run“ kostky s hodnotami od jedné do tří, ale raději od čtyř do šesti. Pokud se vám zrovna některá hozená kostka nehodí, můžete si ji odložit do zásobníku „Použít až na konci.“ Vejdou se do něj celkem tři kostky. Je pravdou, že váš výsledek bude hodně záležet na tom, co si hodíte, respektive na tom, co vám hodí počítač. Proto si můžete stěžovat, že počítač podvádí a že mu jde o to, abyste dosáhli co nejmenšího počtu bodů. Alespoň nějaká výmluva, ne? :-)

Hra je zpracovaná poměrně solidně, co se týče grafiky, která je přehledná. Ono jí tam ani nakonec moc není, tak by byla škoda, kdyby ji autor úplně odbyl. Na druhou stranu bych ale čekal, že přidá nějakou doprovodnou melodii. Určitě by bylo dobré trochu dokreslit atmosféru. Na závěr je ale potřeba Extreme Dice přiznat zábavnost. Je to hra, která vám zkrátí nudu a alespoň na čas vás přivede na jiné myšlenky.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 5 =


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce