recenze

Contrendo

Contrendo

Občas je prostě třeba zvednou zrak od televizních animovaných pohádek stylu Pokémonů a procvičit, oprášit a potrénovat své mozkové závity. Hra Contrendo jednoduchá námětem i grafikou a tento účel splní víc, než by vaše mozkové hemisféry očekávaly.
Od dob legendárního tetrisu již uplynulo mnoho vody a mezitím se objevila řada her povedených, méně povedených a úplných propadáků, které ale u nás rozhodně nenaleznete, a které se hlásí k žánru logických.

U těchto her vždy potěší, když je podstata jednoduchá a brzy zjistitelná. Snad každý na první pohled a jedním okem pochopí, že musí modrý čtvereček dostat do zeleného čtverečku pouze určením směru, kterým se poté kostka začne pohybovat. K dispozici máte jen směry na čtyři světové strany a kolem sebe mnoho bariér, které nejenom že slouží k tomu, abyste se nedostali k cíli za dvě kliknutí, ale taky zabraňují „odplutí“ čtverce mimo monitor a následný konec. Později se objeví i dlaždiče, jež předem určují váš posun a dokreslují zrádný labyrint každého kola.

V pozdějších kolech již budete občas tipovat onen správný posun tam či onam, a tak možnost uložení potěší nejednoho zoufalého hráče. I přesto, že grafika hry je banální jak děj v telenovele, je tato záležitost velmi návyková, hratelná a zábavná.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 5 =


galerie

Contrendo Contrendo Contrendo

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce