recenze

Cityban

Cityban

Klonů Sokobanu existuje několik desítek. Všechny se liší svou kvalitou a provedením. Některé vám už od pohledu nesednou, od jiných se ani po několika hodinách nemůžete odlepit. Co byste ale řekli jednomu, který obsahuje více než osmdesát levelů?
Osobně si tedy myslím, že Cityban patří mezi ty lepší. Jenom těmi levely to ale samozřejmě není. Pojďme si tedy postupně říci, co můžeme čekat. Začal bych tím, co to vlastně ten Sokoban je? Nevíte? Pak si představte titul, kde máte před sebou nějaké krabice (či jiné podobné objekty) a vy je musíte přemístit tak, aby vám žádná nezůstala (nezůstaly) jen tak „volně“. Stále nevíte? Nejlepším příkladem myslím bude něco praktického. Zkuste třeba Sokoban 2 či třeba Sokoban Armageddon.

Nyní když už znáte úkol, aplikujeme ho na dnešní Cityban. Úplně doslovnou kopii klasického námětu ale nečekejte. Vaším úkolem bude dostat tři auta do garáže. Abyste tento úkol splnili, budete muset do všemožných děr nasunout bedny tak, abyste mohli v pohodě přes ně přejet a nasměrovat to přímo do vrat garáže. Vůbec přitom nebude záležet na tom, jestli vám zůstane nějaká bedýnka zůstane „volná“, hlavně se skutečně budete muset snažit, abyste splnili primární úkol. Samozřejmě, že čím aktivnější budete, tím lépe pro vás a pro vaše bodové konto. Ale to už je jiná kapitola.

Jak jsem zmiňoval v perexu, úrovní je zde přesně osmdesát. Vcelku slušné číslo, co říkáte? A teď si ještě vemte, že to vše běhá v naprosto pěkné grafice a s celkově pohodovou hratelností. Obtížnost je pak poměrně vyrovnaná, pokud jste holdovali některým jiným Sokobanům, nebudete mít problém ani dnes.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =


galerie

Cityban Cityban Cityban Cityban Cityban

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce