recenze

MyJongg 2

MyJongg 2

Nažhavte a roztočte své mozkové závity u dalšího klonu známé logické hříčky Mahjongg. Cože, vy neznáte Mahjongg? To nevadí, vězte, že ho budete mít rádi hned, jakmile se s ním seznámíte, což můžete udělat klidně i prostřednictvím MyJonng 2!
Abych pravdu řek, hra Mahjongg mi byla zprvu neznámá a jako správný Čech jsem na tuto hru, s těžko vyslovitelným názvem, hleděl s odporem. Nakonec mi to ale nedalo, už jen díky vysokým hodnocením, která tato hra sbírala a už se válela na mém harddisku. Já jsem pro změnu proválel před touto hrou celé tři hodiny!

V čem, že je tak chytlavá? Nejblíže má MyJonng 2 svým konceptem ke klasickému pexesu, to je ale velmi neohrabané přirovnání. Ano, stále musíte hledat dva stejné obrázky, ale to je jen špička ledovce, tedy pyramidy, pokud budeme mluvit o hře samotné. Kostky s obrázky jsou totiž naskládány na sobě, ve tvaru pyramidy. Vy musíte tuto pyramidu rozebrat a to tak, že budete odebírat dvě stejné kostky se stejnými obrázky. Vtip je v tom, že postavení pyramidy, kdy se jednotlivé kostičky překrývají navzájem, vám nedovoluje brát si kostičky jak chcete, ale musíte postupovat popořadě od shora dolů. Další chyták je v tom, že kostka musí být odkryta alespoň ze dvou stran, jinak nejde sebrat a vy tak musíte najít jiné kostky, které můžete z pyramidy sebrat. Hledaní těchto dvou shodných obrázku ovšem není vůbec a dojetí jedné úrovně vám s klidem zabere i půl hodiny. K tomu přičítejte fakt, že ve hře je na deset tisíc úrovní a máte zábavu na téměř celý život!

Ve hře si můžete zvolit jedno ze šesti pěkných pozadí a když řeknu, že hra je celkově pěkně graficky zpracována, máme hned pár bodíku do hodnocení navíc. Pohanit ovšem musím zvuky, které v této hře totiž vůbec nejsou! To ale dává prostor vašemu přehrávači. I přes absenci hudby je tato hra velice návyková a hratelná. Berte všemi deseti!

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 5 =

MarieH

MarieH | 06.11.17 v 23:13

perfektní, to já ráda.

Arwiel

Arwiel | 30.05.15 v 22:40

mahjong poněkolikáté

luda | 03.11.07 v 12:37

jak se vlastne ta hra hraje, postup by mne zajimal

rectum | 01.04.06 v 14:50

průměrnej mahjongg...
"ale musíte postupovat popořadě od shora dolů. Další chyták je v tom, že kostka musí být odkryta alespoň ze dvou stran" - není pravda.
50%

UnHynek | 31.03.06 v 16:25

mahjong rulez :-)


galerie

MyJongg 2 MyJongg 2 MyJongg 2

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce