recenze

Treasures of the Deep

Treasures of the Deep

V hlubinách oceánu je skryto mnoho pokladů. Povede se vám je získat jen za pomoci míčku a pálky v kvalitním zpracování starého dobrého Arkanoidu, který spojuje zábavnost svého prapředka z osmdesátých let s moderním 3D zpracováním?
Kdo by neměl rád Arkanoid? Vždyť jde o jednu z nejzábavnějších her na světě. To jediné také vysvětluje, proč neustále vznikají jeho remaky, přestože je mnohem jednodušší naprogramovat jiné gamesky jako Pac Mana, Tetris či GoMoku... Jedním z největších zásobitelů hráčské obce remaky Arkanoidu je uskupení tvůrců publikující gamesky pod jednotnou značkou Alawar.

Alawar vydal pod svou hlavičkou řadu klonů této klasiky - jmenujme například X-Ray Ball, AquaBall, Time Breaker, Strike Ball a Strike Ball 2 Deluxe, Roboball, NeoBall, Hyperballoid Complete Edition, FizzBall, Clash, Arkanoid 4000, Action Ball Deluxe a nebo také mnou zde dnes prezentovaný a nadmíru povedený Treasures of the Deep.

Jde opět o specifický kousek, který se od ostatních Arkanoidů odlišuje zpracováním i herní náplní. V jakémsi 3D prostředí budete rozbíjet zeď sestavenou z kostek, které jsou ovšem nakupeny na sobě i do výšky a to dokonce ve všemožných pyramidách. Pyramidy se postupně jak se do nich trefujete svým míčkem, rozpadají na menší útvary a tak se zbavujete celé zdi. Jakmile zeď celou odstraníte, následuje další level. Hra se odehrává pod hlubinami moře, jde v ní totiž o objevování pokladů ztracených ve vodách a tak se ani nelze divit, že tomu odpovídá i okolní prostředí jako například rostlinky, rybičky - vše samozřejmě dobře animované.

K tomu si také samozřejmě připočtěte řadu prémií padajících z rozbitých cihel - od těch běžných, které lze vidět snad v každém klonu legendární hry Arkanoid až po všemožné zbraně a efekty. Mimochodem výbuchy, pády kostek, používané prémie, vše je profesionálně animováno.

Kdo hry od Alawar zná, tak ví, že kvalitní zpracování je u nich běžným standardem a tak se nelze divit, že ani Treasures of the Deep není žádnou výjimkou a hrdě pokračuje ve vytváření dobré pověsti firmy. Za zpracováním této gamesky stojí developeři z Oberon Media a mně nezbývá, než jim s úctou gratulovat k vytvoření tak povedeného softwarového kousku, jakým mnou zde prezentovaná hra je, a který navíc nabízí 113 unikátních levelů.

Treasures of the Deep si zachovává zábavnost svého prapředka a přitom posouvá hranice zpracování do světa dnešních moderních a nadupaných počítačů. Tak neváhejte a račte stahovat, stojí to za to.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 5 =

janice11

janice11 | 06.10.16 v 07:32

Tak to mě zajímá. Zkusím.

Joe | 21.09.08 v 18:28

Děkuji za informaci!!!

MUDr. Mstibor Háborů | 16.09.08 v 21:45

Stačí do Googlu zadat "Alawar Treasures of the Deep" a je to: http://www.alawar.com/games/treasures-of-the-deep/ Stojí 20 dolarů.

Joe | 16.09.08 v 14:43

Ahoj! Kde se dá stáhnout popřípadě koupit plná verze této hry?

regana | 29.01.08 v 17:22

Ahoj moc dobre

bohda | 19.07.07 v 08:50

paráda,paráda
škoda jen,že jen hodinu,ale stojí to za to


galerie

Treasures of the Deep Treasures of the Deep Treasures of the Deep Treasures of the Deep Treasures of the Deep