recenze

The Curse of Kaumaha

The Curse of Kaumaha

Kokosový ořech jako hrdina počítačové hry? U následujícího kousku to není vůbec žádný problém. Vaším úkolem bude prokousat se několika levely a sesbírat potřebné předměty. Překousnete-li pak trochu vyšší obtížnost, budete se královsky bavit.
Úkol jsme si tedy nějakým způsobem naznačili v perexu. Jedná se skutečně o velice zajímavou plošinovkou, kde hlavním hrdinou je sympatický kokosový ořech. Ten bude putovat po jednom ostrově a sbírat postupně různé předměty, které mu budou odkrývat další části úrovní.

S myšlenkou vzniku něčeho podobného přišel tým Game Fortress. Pokud si dobře vzpomínám, nemáme na našem serveru od tohoto uskupení žádnou gamesku. Mnohokrát se ale stalo, že i nováčci přišli s něčím novým a nekoukaným. Neříkám, že takový je i The Curse of Kaumaha, přesto tu je znát určitá míra inovace. Dále je důležité zmínit, že hnacím motorem je opět program GameMaker, který mnoho lidí vychvaluje do nebes, jiní naopak zatracují. Já nepatřím ani do jedné z těchto skupin, přesto musím říci, že The Curse of Kaumaha je zpracován velmi dobře. Procházíte postupně po ostrově, sbíráte potřebné předměty a postupně si tak poodkrýváte další dobrodružství. To vše s naprosto pohodovou hratelností.

Je jasné, že má tento kousek slabá místa. Patří mezi ně například lehce stereotypní prostředí, přesto je zde ona dávka inovace. Ta je zde ve formě systému boje, který vás možná zpočátku zaskočí, přesto později potěší a budete se snažit s ním sžít. Bez jeho pochopení totiž nemá smysl The Curse of Kaumaha vůbec hrát.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 2 =


galerie

The Curse of Kaumaha The Curse of Kaumaha The Curse of Kaumaha The Curse of Kaumaha The Curse of Kaumaha

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce