recenze

Super Mario World X: Yoshi's Rescue

Super Mario World X: Yoshi's Rescue

Doba Maria asi nikdy neskončí. Dnes vydáváme jeden z mnoha klonů této veleúspěšné arkády, kterou znají hráči po celém světě, a pokud by se našel někdo, kdo ji nezná, měl by se stydět. Zavítejte do známého světa a poznejte několik nových nepřátel.
Svět Maria je tak rozšířený, že u nás čítá kolem sedmnácti her, ve kterých se tato postavička objevuje. Většinou jde o arkády podobné té dnešní, ale Mario si často našel místo i v jiných žánrech. Z těch nejlepších arkád vám můžeme nabídnout Mario, Super Mario SE, Mario & Luigi nebo Mario in Worlds Unknow, ale tím naše nabídka rozhodně nekončí. Jmenovat bych mohl další, ale tyto se nejvíce povedly. Důvod, proč je Mario tak rozšířený, tak známý a tak často hraný, jsem už jednou rozepisoval, ale ve zkratce to bylo tím, že jako vzor, vize nebo inspirace položil základní stavební kámen pro mnoho her, které nemusely mít jako hlavní reklamu jeho postavu, ale mohly se tím i odlišit. Avšak „Mariovský“ princip zůstal zachován.

Dnešní Mario nabízí herní zážitek, jaký známe z většiny předchozích verzí. Navštívíte však trochu odlišné světy, potkáte několik nových nepřátel a hlavně si zahrajete celkem dlouho, což je u Maria věcí podstatnou. Vaším úkolem je projít několik míst plných nepřátel, kterých bude postupem času přibývat. Mimo nich je však třeba dávat si pozor na běžné překážky v podobě přeskakování propastí, ať už běžně nebo za pomoci nějakého „hopsadla“. Takové věci asi nikoho nezarazí, ale věřte tomu, že se stává, že se vyhnete hordě nepřátel, dostanete se z předem prohrané situace a pak ztroskotáte na běžné propasti.

Vaše protivníky zneškodníte výskokem, který usměrníte přímo na ně. Pak je buď po nich, nebo po nich zůstane něco, co můžete také zneškodnit a nebo šikovně využít (Kdo Maria hrál, ví :). World X má vychytané překážky, několik novinek které jsem u Maria doposud neviděl, ale jinak jde o hodně podobný styl. Co mi nesedí, jsou nepříliš dobře řešené dialogy, při jejichž čtení hra stále pokračuje a jste-li v blízkosti nepřátel, může vás to stát život. Dialogy jsou navíc v jazyce ovlivněném zemí původu, kterou je bohužel pro nás Brazílie. Pokud portugalštině neholdujete, tak to ani nečtěte. Nemá to smysl.

V menu máte na výběr z několika položek. „Novo Jogo“ je nová hra, „Carregar“ je možnost nahrání uložené hry, „Ajuda“ je nápověda, která je navíc obohacena o ukázku všech říší, kterými projdete, „Opcoes“ je nastavení a „Sair“ slouží pro opuštění hry. Celkově hra nabízí 20 rozmanitých levelů, které okouzlí známým pestrým stylem, v němž je každá grafika pěkná. Na konci na vás čeká finální boss, po jehož likvidaci osvobodíte Yoshiho. Zkrátka Mario, jak ho známe.

stáhnout hru
Blister

autor
/ Blister

Skóre

80 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 3 =

erika | 11.01.08 v 23:02

jogo

Katrin | 15.04.05 v 22:14

Prosim vás nevite někdo jak se to stahuje?Prosím napište mi na mail K.Komancova@centrum.cz prosím napište někdo

Piper | 14.04.05 v 13:36

Ahoj já to taky stahuju nevim jestli mi to pude, ale zdá se to jako dobrá hra;)

CHIKYNKYRÁ | 07.04.05 v 21:44

Ted si to právě stahuju,napište pak někdo,jak se vám hra líbila,já pak taky napíšu,zatim čus CHIKY


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce