recenze

Sal7of

Sal7of

Je tady zase, i když v jiném pojetí. Všichni jistě znáte onu slavnou hru s míčkem a odrazovou plošinou. Její název je arkanoid. Dnes se můžeme podívat na další z mnoha zpracování, které nám jistě nabídne nějaké ty novinky.
Toto nové zpracování arkanoida mě zaujalo už samotným původem hry, ta totiž pochází z Arábie. Takže se v menu můžete pořádně podívat na arabštinu, která není zase tak obvyklým jazykem. Ale to jen tak na okraj :). Nebylo by vůbec od věci si říct, jak tato gamesa vlastně vypadá.

Základem je samozřejmě opět plošina a kulička. Odrazovou desku má na svých bedrech hbitá želvička, která pro dostižení míčku udělá cokoliv. V každém kole musíte sestřelit všechny cihličky, které vidíte. V některých případech vám - jako bonus - z cihly vypadne nějaká ta schopnost. Těch je tu poměrně dost. A to jak pro vás prospěšných, tak i těch škodlivých. Standardem je například zvětšení vaší plošiny, nebo naopak zmenšení, dále je to zrychlení a zpomalení, zvětšení míčku a pochopitelně i zmenšení... Zkrátka každá speciální schopnost je zde dvakrát, a to v podobě zlepšení vašich herních možností, tak i zhoršení. Zpočátku budete muset přijít na to, která ikonka znázorňuje tu dobrou vlastnost.

Pokud přistoupíme k hodnocení samotné grafiky, pak je k ní třeba přistupovat tak, že se jedná o pouhé 2D dílko, které nevychází ze skvělé grafiky, ale spíše z výborné hratelnosti. V tomto případě bych řekl, že je vizuální stránka zpracována poměrně dobře a bude se líbit zejména těm nejmenším. Zvuková stránka nám nabízí zpěv ptáků v lese, popřípadě uslyšíme datla bijícího do stromu.

Sal7of nabízí pár novinek v podobě více bonusů vypadávajících z cihliček, dále pak trochu jinak pojatou grafickou stránku. Někdo tyto změny jistě rád uvítá, někdo naopak odmítne. Na které straně budete stát, to zjistíte nejlépe tím, že si tenhle titul zahrajete.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 4 =


galerie

Sal7of Sal7of Sal7of