recenze

Pac PC 2

Pac PC 2

Pomeranč prohánící se po chodbičkách malého bludiště. To není nic jiného než Pac PC 2. Kopie populárního PacMana, která se od předchůdce takřka neliší. Více se dozvíte až v samotné recenzi.
Nových her nám stále přibývá a inspiraci autoři hledají ledaskde. Ve vesmíru, ve filmech či v budoucnosti. Naštěstí se našel J. Rowman, který udělal něco pro pamětníky. To je dost nepřesné, řekněme tedy pro milovníky starých her. Ano, je to tak. Z televizních obrazovek se na PC monitory dostal PacMan, pod kulišáckým jménem Pac PC 2. Určitě nejeden z vás si alespoň chvilku udělal čas, aby si mohl spustit na televizních hrách tuto kultovní pařbičku, která bezesporu byla průkopnicí nového herního stylu, logická arkáda.

Na scéně se opět objevuje oranžová kulička honící se ve vymezeném poli. Už je tomu tak. Pac PC 2 se vůbec v ničem nezměnil od svého kolegy. Proto vy, kteří již tuto hru znáte, můžete všechny řádky recenze přeskočit a pustit se hned do stahování. Pro ostatní samozřejmě pokračuji. Vaším úkolem je posbírat všechny perličky v bludišti. Proti tomu se postaví čtyři různobarevné příšerky, se kterými není radno si zahrávat. Při jediném kontaktu s nimi ztrácíte život. Nemusíte mít ale strach. V každém koutu „arény“ je vždy jeden větší korálek. Po jeho pozření můžete naopak vy sníst své protivníky, neboť jsou zmraženi. Při tomto procesu jsou pomalí a bezbranní, proto se často vyplatí nechat je na pokoji a raději posbírat nějaké ty perličky navíc. Postoupit do dalšího kola můžete jen tehdy, vyčistíte-li všechny cestičky. Ve vyšších levelech se proti vám staví stále stejní, ale o krapet rychlejší soci. V posledních partiích hry už není ani možnost jejich zpomalení. Hold, jak to tak bývá, adekvátně s postupem, obtížnost stoupá. Budete se asi dost divit, když vám řeknu, že Pac PC 2 je mimo jiné také multiplayerová hra. Dva lidé se mohou u klávesnice po životech střídat a zkonfrontovat si navzájem výsledky.

Nemějte obavy, že se do finálních kol nedostanete. V menu lze navolit jaká úroveň se bude hrát, kolik budete mít životů i rychlost PacMana. Když jsem se v úvodu zmiňoval o tom, že hra se od svého předchůdce neliší, měl jsem tím na mysli i hratelnost a zvuky. Jo jo, je to takřka dokonalá kopie. Tudíž si dokážete představit její grafiku nebo hudbu. Vždyť je to už patnáct let od doby, co se datuje její existence.

Není důvod proč si nezavzpomínat na dětství, kdy nás rodiče nemohli dostat od „televizek“, prostřednictvím Pac PC. Jeho charizma pohltí snad každého. Teď už je jenom na vás jakou si zvolíte taktiku. Jedno je ale jisté, ze všeho nejdřív musíte kliknout na odkaz, který je kousek pod tímto článkem a downloadovat.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce