recenze

Mega Mario

Mega Mario

Těžko spočítat všechny tituly freeware scény, jež si berou za základ známého instalatéra Maria. Dnešní hra, Mega Mario, je na první pohled jen další z řady. Při bližším prozkoumání však na povrch vyplouvají zajímavé přednosti, které by si žádný fanoušek neměl nechat ujít.
Titulů na motivy známého instalatérského esa Maria vyšly snad stovky; za ty nejlepší, co na Freegame máme, připomeňme např. Super Mario final, Mario Forever nebo Mario & Luigi. Možná právě proto, že je podobných her tolik, se u nich pomalu, ale jistě začíná většina hráčů nudit. Chtělo by to něco nového, řekli si zřejmě autoři ze SourceForge a na svět poslali titul Mega Mario, který překvapí v mnoha ohledech…

Dle autorů oplývá Mega Mario více než osmdesáti levely, což je číslo více než úctyhodné. Některé vám budou známé z originálních titulů, ostatní pochází z myslí autorů – což ihned sami poznáte. Okolní grafika a vše ostatní je totiž zpočátku hodně odlišná od nastolených standardů, a nebýt modročerveného panďuláka, možná byste ani nepostřehli, že hrajete Maria. Dalším „zajímavým“ prvkem je také krev, které je ale po střetu s nepřítelem možná až moc.

Po technické stránce se Mega Mario řadí spíše k těm povedenějším kouskům; okolní grafika sice není věc, ze které by vám lezly oči z důlků, nicméně nějak výrazněji kritizovat se taky nedá. Hudební a zvukové zpracování je klasicky velmi živé a hře dodává tu správnou atmosféru. Ačkoliv Mega Mario nepatří mezi nejlepší zástupce žánru, přeci jen má určitě něco do sebe a každý fanoušek by ho měl přivítat s otevřenou náručí…

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 3 =

basma | 10.10.05 v 17:57

to bousy

nařka | 08.10.05 v 13:42

co to je pocitac?

Bidoj Pupenec | 07.10.05 v 15:56

Hra se spouští tak, že si ji stáhneš k sobě do počítače, pak jí (většinou) nainstaluješ a pak spustíš. Rozhodně se na této stránce nehrají hry online.

nařka | 07.10.05 v 15:47

jak se spousteji hry?


galerie

Mega Mario Mega Mario Mega Mario