recenze

Magnibabypix

Magnibabypix

Originalita? Spousta dnešních hráčů téměř neví, co to záhadné cizí slovo vlastně znamená. O to víc je pak nutné tleskat vývojářům freewarovek, kteří si dělají legraci ze spousty stejných nudných her a snaží se dostat mezi hráče trochu svěžích nápadů.
Už ze screenshotů vám je nejspíše jasné, že tahle hra originalitou nešetří – možná vás zklame, když vám řeknu, že bez tohoto zajímavého grafického zpracování by nejspíš byla Magnibabypix jen další průměrnou hopsačkou typu Mario. Nicméně Magnibabypix netradičně zpracovanou hrou JE, a tudíž rozhodně stojí za zahrání, i kdyby jenom kvůli tomu superdramatickému megadojemnému intru.

No, to jsem vám ale neřekl nic o samotné hře, vezmu to tedy hezky od začátku. Když hru spustíte, vybafne na vás logo teamu (jednotlivce), na kterém není v podstatě nic zajímavého. Po jeho odkliknutí následuje menu, u kterého si všimnete podivně malého rozměru okna a zvláštních obrázků v pozadí... Ale co, je to přeci docela hezky zpracované. Pak ovšem začíná zábava, neboť vybráním „Start Game!“ se herní obrazovka zmenší na úplné minimum a vy se stanete svědky výše zmiňovaného příběhu dvou miniaturních kostiček, kterým při procházce zničehonic seberou kostičky – zlí ptáci – třetí kostičku – dítě. Okamžitě po této události na sebe berete úlohu onoho uneseného dítěte a snažíte se dostat ze spárů různých dalších zlých kostiček (a sem tam i různých jiných tvarů).

Předchozí odstavec vás možná tak úplně nenavnadil, ale nelekejte se a čtěte dál – stojí to za to! Tahle hra má totiž perfektní atmosféru a její styl je neuvěřitelně zábavný, ať už se jedná o bublinky s nápisem „NO!“ nad hlavami tatínka-kostičky a maminky-kostičky v intru, anebo o suchou hlášku „Po každém bossovi narazíš na nějaké nové herní elementy. Jako třeba tenhle nepřítel – UTÍKEJ!“, načež na vás z protější plošinky nezvladatelnou rychlostí vyskáče bleděmodrý čtvereček a vy nestíháte sledovat ubývající životy. Ano, často je to zběsilé, často je vše vsazené na hráčovu trpělivost (například když nevidíte, kam skáčete:-), ale opravdu to stojí zato a je to zábavné. Navíc má hra celých 42 levelů a obtížnost stoupá přímo úměrně k číslu úrovně, takže budete mít co dělat, abyste se dostali do desáté úrovně.

Ano, ulítlý styl nemusí sedět každému, mně se ale zalíbil a věřím, že jestli ho dokážete překousnout, hra vás nezklame – opravdová originalita, veselá hudba, roztomilý čtvereček v hlavní roli, dojemný příběh a velké množství úrovní včetně tzv. boss levelů, to je něco, co se mezi námi freeware smažanty neodmítá.

stáhnout hru
Vozka

autor
Vojtěch Vozáb / Vozka

Skóre

80 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 3 =

Marian | 09.11.06 v 10:08

Unfortunately I have not got your ICQ authorization request yet! My bloody damn ICQ does not work correctly maybe. Could you try it again or could you send me your ICQ nr.? :)

Ryan | 09.11.06 v 01:41

Yeah, they do ache after awhile. ;P I think I was half insane when I thought up that idea XD

@Marian - Accept me on ICQ :P

@Site - If you all know English why don't you use that? :P It is a much bigger language... ... way bigger than czech ;)

Vozka | 06.11.06 v 18:43

Hi-ho and wellcome on Freegame;)! Thanks for the info, I'm looking forward to play Gems and will sure review it when it's released.
Btw I really liked Magnibabypix a lot, I love such original games! The only negative I wrote about was the fact that you just cannot play it for a long time cause your eyes will start to ache:-D.

Ryan | 01.11.06 v 02:55

Just so everyone knows, I am also working on a new game, called Gems! It will be by FAR my best game ever!

If anyone wants to take a peak at the WIP:

http://forums.gamemaker.nl/index.php?showtopic=249210&hl=

That is the link! Make sure you make a post ;)

Ryan | 01.11.06 v 02:48

Thanks!

Marian | 31.10.06 v 11:18

Have a patience, Ryan! When everything will be ok then english version of Freegame.cz appears very, very SOON! :-)
Btw.your game was very appreciated by reviewer Vojtech Vozab (80%!!!)and I personally also like to play it. If you want to create a new game then let me know asap pls!

Ryan | 30.10.06 v 23:11

I am the creator of this game, and even though I do not know czech I am glad to have my game on this site!

If anyone is willing to translate for me I would appreciate it! :D


galerie

Magnibabypix Magnibabypix Magnibabypix Magnibabypix